Sebomax-лосион против првут – Киберг
Close
Лазо Осмаков број 9
Работно време: 8.00-16.00 Понеделник - Петок

Sebomax-лосион против првут

810.00 ден

Опис

100 мл

За скалп склон кон првут, лихен планус, чешање и лупење

За секој тип на коса

Лосион против првут кој го смирува чешањето и иритацијата во скалпот. Содржи селен сулфид и салицилна киселина, кои помагаат брзо да се исчисти скалпот. Исклучително ефикасен за долготрајна употреба, не доведува до навикнување на кожата.

Погоден за:

  • првут
  • чувствителен скалп
  • било кој тип на коса
  • иритиран и јадеж на скалпот
  • лихен планус

Дејство:

  • Отстранува првут
  • Го смирува чешањето и иритацијата
  • Обезбедува долгорочна контрола врз првутот
  • Не предизвикува навика на производот

Како да се користи

Измијте ја косата однапред, а потоа нанесете го лосионот на корените, лесно тријте го. Оставете го да делува околу 15 минути и исплакнете го само со вода. Нанесете 2 пати неделно додека проблемот не се реши целосно. Потоа можете да го користите како алатка за одржување еднаш на секои 3-4 недели.

Важно:

Препорачливо е да се мие скалпот со Sebomax Control или Sebomax Sensitive шампон

Пред да го користите лосионот, отстранете го целиот сребрен накит, бидејќи среброто потемнува од селен сулфид во формулата на производот

Состав:

aqua, pectin, alcohol, dimethicone, glycerin, salicylic acid, selenium sulfide, sodium benzoate, perfume, triclosan

 

 

 

Коментари

Се уште нема коментари.

Бидете прв кој што ќе даде оценка “Sebomax-лосион против првут”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.