Acne Out лосион – Киберг
Close
Лазо Осмаков број 9
Работно време: 8.00-16.00 Понеделник - Петок

Acne Out лосион

980.00 ден

Опис

За мрсна кожа на лицето и телото, склона кон појава на гнојни мозолчиња

За спречување на враснати влакна

Активен лосион дизајниран за посебна нега на мрсна и склона кон акни кожа со гнојни мозолчиња на лицето, грбот и деколтето. Неговата уникатна формула ефикасно влијае на маснотијата, спречува појава на црни точки и мозолчиња на кожата. Погоден е за секојдневна употреба и не влијае на фотосензитивноста на кожата. Олеснува иритацијата по бричењето и спречува повторно растење на косата по отстранувањето на влакната.

Првите резултати со правилна употреба се видливи во рок од 7 дена.

Погоден за:
– мрсна кожа со бројни гнојни мозолчиња на лицето и телото
– зголемени пори и црни точки
– враснати влакна по нивно отстранување

Дејство:
– Лосионот ефективно влијае на мозолчињата
– Спречува појава на нови мозолчиња и црни точки
– Отстранува маснотии
– Олеснува иритацијата по бричењето
– Го намалува повторниот раст на косата по отстранувањето на влакната
– Не предизвикува фотосензитивност

Како да се користи:
Лосионот се нанесува со влажна памучна крпа двапати на ден на претходно измиена кожа во погодената област. Се нанесува за смирување на кожата и целосно расчистување на мозолките.
За единечни мозолчиња, лосионот се нанесува со памук 2-3 пати на ден само на нив.
Ако користите хидратантна крема или шминка, почекајте барем 10-15 минути по нанесувањето на активниот лосион.
За да се спречат враснати влакна, лосионот се нанесува веднаш по бричењето на епилираната област и се повторува неколку часа подоцна, како и во следните неколку дена.
Важно: По употреба, секогаш измијте ги рацете со вода.

Коментари

Се уште нема коментари.

Бидете прв кој што ќе даде оценка “Acne Out лосион”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.