Acne out hydro active cream – Киберг
Close
Лазо Осмаков број 9
Работно време: 8.00-16.00 Понеделник - Петок

Acne out hydro active cream

750.00 ден

Опис

За комбинирана, мрсна и проблемна кожа, дехидрирана од агресивни терапии

Хидратантен крем, погоден за комбинирана, мрсна и проблематична кожа, подложен на агресивен третман со пресуди против акни со високо сушење. Кремот не ги заглавува порите и е идеална основа за шминкање.

Содржи пантенол со смирувачки ефект, кој го забрзува процесот на закрепнување во кожата. Неговата богата формула додаде витамин Е – моќен антиоксиданс со хранливо дејство и глицерин за навлажнување и зголемување на еластичноста на кожата.

Може да се користи на неодредено време – онолку често колку што е потребно за оптимална хидратација на кожата.

Погоден за:

  • дехидрирана, комбинирана, мрсна и проблематична кожа
  • кожа третирана со агресивни препарати со силно дејство на сушење.

Делување:
– Навлажнува во длабочина без подмачкување
– Не ги заглавува порите
– Поддржува брза регенерација на клетките
– Смирува чешање и ронлива кожа
– Антиоксидативно дејство

Како да се користи:
Нанесете наутро и навечер на целото лице и врат со нежни движења на масажа.
Користете го кремот толку често колку што е потребно за оптимална хидратација на кожата.

Коментари

Се уште нема коментари.

Бидете прв кој што ќе даде оценка “Acne out hydro active cream”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.