Melabel Whitening крем за избелување Форте со тројно дејство – Киберг
Close
Лазо Осмаков број 9
Работно време: 8.00-16.00 Понеделник - Петок

Melabel Whitening крем за избелување Форте со тројно дејство

1,200.00 ден

Опис

30 мл

За кожа од било кој тип со постојана хиперпигментација, за лице и тело.

Тројно активен крем дизајниран да ги избели тврдоглавите темни дамки. Уникатниот комплекс SMM на витамин Ц, фитична и коџикова киселина обезбедува ефикасно избелување. Се препорачува за хиперпигментации на кои е тешко да се одговори со стандардни режими на третман – старечки дамки, пеги, пигментирани лузни од акни, дамки од бременост и изгореници.

 

Погоден за:

  • било кој тип на кожа со хиперпигментација отпорна на третман
  • интимни области со хиперпигментација
  • пигментирани пазуви

Дејство

  • Нежно и деликатно ги осветлува темните дамки
  • Го регулира прекумерното производство на меланин
  • Тројно избелување ефект за постепено осветлување на постојана хиперпигментација

Како да се користи

Нанесете го кремот првата недела навечер. Во текот на втората недела, нанесете секоја вечер, и ако добро се поднесува – 2 пати на ден, најмалку 4 недели. Ако се појави црвенило во третираната област, намалете ја употребата на 3 пати неделно.

 

За оптимални резултати, комбинирајте со дневен крем за белење Melabel SPF50 +.

Важно:

Во текот на денот задолжително е да користите крема за сончање со висок фактор, без оглед на сезоната!

Не користете креми што содржат деривати на Ретин А и витамин А додека користите производи за белење.

За почувствителна кожа, може да почувствувате мало трнење и / или чувство на печење кое брзо поминува.

Состав:

aqua, paraffinum liquidum, cetearyl alcohol, peg-30 lanolin, peg-75 lanolin, kojic acid, phytic acid, sodium ascorbyl phosphate, citric acid, titanium dioxide, phenoxyethanol, dimethicone, disodium edta, calcium hydroxide, polyquаternium-37, parfum, linalool, hexyl cinnamal, benzyl salicylate, citronellol, geraniol, eugenol

 

 

 

Коментари

Се уште нема коментари.

Бидете прв кој што ќе даде оценка “Melabel Whitening крем за избелување Форте со тројно дејство”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.