Acne out active cream – Киберг
Close
Лазо Осмаков број 9
Работно време: 8.00-18.00 Понеделник - Петок

Acne out active cream

705.00 ден

Categories: , Product ID: 3809

Description

For oily and acne-prone skin with mostly pimples and visible imperfections

The active cream quickly affects excess oil and prevents the appearance of pimples and blackheads. Slightly exfoliates and mattifies the skin. It contains vitamins A and E, which have antioxidant action and stimulate cell renewal. Effective even with prolonged use.

Does not cause photosensitivity.

Suitable for :

  • oily skin with mostly pimples
  • visible imperfections – youthful pimples, blackheads
  • face and body

Action

  • Effective action in subcutaneous pimples
  • Removes excess oil
  • Slightly mattifies
  • Does not cause photosensitivity

How to use

  • Apply a thin layer of cream in the morning and evening on washed and well-dried skin, but only on the problem areas of the face, back or décolleté.
  • Wait at least 10-15 minutes if you want to apply moisturizer or makeup after the active cream.

 

Important: Always wash your hands with water after use.

 

 

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Acne out active cream”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Acne out active cream

705.00 ден

Description

За мрсна и склона кон акни кожа, со повеке мозолчиња и видливи несовршености

Активна нега со матирачки ефект за кожа склона кон акни, мрсна кожа со видливи несовршености – црни точки, мозолчиња, фоликулитис. Погоден особено за поткожни мозолчиња без гноен врв. Ја регулира маснотијата, го смирува црвенилото, нежно ја ексфолира и хидрира кожата. Витамините во кремот (А и Е) имаат силно антиоксидативно дејство и истовремено стимулираат обновување на клетките. Исклучително ефикасен дури и со продолжена употреба. Не предизвикува фотосензитивност.

Соодветен за:
– тело и лице;
– кожа склона кон акни и мрсна кожа;
– видливи несовршености – мозолчиња, црни точки, мозолчиња.

Активни состојки:
– Витамин А – делува освежувачки, подмладувачки и хранливо. Стимулира регенерација на клетките и ја поддржува колагеногенезата во кожата;
– Витамин Б3 – ја одржува кожата здрава. Има корисен ефект врз разни инфекции и ја подобрува циркулацијата на крвта;
– Витамин Е – делува како антиоксиданс и антиинфламаторно. Ја зголемува заштитната бариера на кожата, ја зголемува нејзината еластичност и ја намалува загубата на влага;
– PASC – не-антибиотски комплекс со широк спектар на дејство;
– Глицерин – ја навлажнува, омекнува и ја подобрува еластичноста на кожата. Спречува сушење и ја зајакнува заштитната функција на епидермисот.

Начин на употреба: Нанесете тенок слој крем наутро и навечер само на погодените области на лицето, деколтето или грбот. Кожата мора претходно да се исчисти и исуши. Ако сакате да ставите шминка или хидратантна крема по активниот крем, почекајте најмалку 10-15 минути,

Важно:
Измијте ги рацете темелно со вода откако ќе го користите кремот!
Ако имате црвенило или чешање и/или печење, престанете да го користите производот. Консултирајте се со дерматолог ако поплаките не исчезнат во рок од 3 дена. Избегнувајте контакт со очите. Да се ​​чува под 25°С. Да се ​​чува подалеку од деца.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Acne out active cream”

Your email address will not be published. Required fields are marked *