Acne out active cream – Киберг
Close
Лазо Осмаков број 9
Работно време: 8.00-16.00 Понеделник - Петок

Acne out active cream

980.00 ден

Опис

За мрсна и склона кон акни кожа, со повеке мозолчиња и видливи несовршености

Активна нега со матирачки ефект за кожа склона кон акни, мрсна кожа со видливи несовршености – црни точки, мозолчиња, фоликулитис. Погоден особено за поткожни мозолчиња без гноен врв. Ја регулира маснотијата, го смирува црвенилото, нежно ја ексфолира и хидрира кожата. Витамините во кремот (А и Е) имаат силно антиоксидативно дејство и истовремено стимулираат обновување на клетките. Исклучително ефикасен дури и со продолжена употреба. Не предизвикува фотосензитивност.

Соодветен за:
– тело и лице;
– кожа склона кон акни и мрсна кожа;
– видливи несовршености – мозолчиња, црни точки, мозолчиња.

Активни состојки:
– Витамин А – делува освежувачки, подмладувачки и хранливо. Стимулира регенерација на клетките и ја поддржува колагеногенезата во кожата;
– Витамин Б3 – ја одржува кожата здрава. Има корисен ефект врз разни инфекции и ја подобрува циркулацијата на крвта;
– Витамин Е – делува како антиоксиданс и антиинфламаторно. Ја зголемува заштитната бариера на кожата, ја зголемува нејзината еластичност и ја намалува загубата на влага;
– PASC – не-антибиотски комплекс со широк спектар на дејство;
– Глицерин – ја навлажнува, омекнува и ја подобрува еластичноста на кожата. Спречува сушење и ја зајакнува заштитната функција на епидермисот.

Начин на употреба: Нанесете тенок слој крем наутро и навечер само на погодените области на лицето, деколтето или грбот. Кожата мора претходно да се исчисти и исуши. Ако сакате да ставите шминка или хидратантна крема по активниот крем, почекајте најмалку 10-15 минути,

Важно:
Измијте ги рацете темелно со вода откако ќе го користите кремот!
Ако имате црвенило или чешање и/или печење, престанете да го користите производот. Консултирајте се со дерматолог ако поплаките не исчезнат во рок од 3 дена. Избегнувајте контакт со очите. Да се ​​чува под 25°С. Да се ​​чува подалеку од деца.

Коментари

Се уште нема коментари.

Бидете прв кој што ќе даде оценка “Acne out active cream”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.