Pure Skin Tonik – Киберг
Close
Лазо Осмаков број 9
Работно време: 8.00-16.00 Понеделник - Петок

Pure Skin Tonik

960.00 ден

Опис

За девитализирана кожа со зголемени пори, црни точки и нерамномерен тен

За нормална, комбинирана и мрсна кожа

Тоникот за пилинг е дизајниран за девитализирана кожа со зголемени пори, црни точки и нерамномерен тен. Комбинацијата на азелаична киселина со алфа и бета-хидрокси киселини ги ексфолира мртвите клетки, ја регулира маснотијата, ги отстранува црните точки, ги намалува зголемените пори, го осветлува и изедначува тенот.

Пилинг го стимулира производството на колаген и има корисен ефект врз фините линии.

Погоден за:

 • нормална, комбинирана и мрсна кожа
 • црни точки и зголемени пори
 • девитализирана кожа
 • нерамномерен тен
 • фини линии

Дејство:

 • Ги отстранува црните точки
 • Ги намалува зголемените пори
 • Ја регулира маснотијата
 • Нежно го ексфолира површинскиот слој на клетките
 • Го осветлува и изедначува целокупниот тен
 • Стимулира колагеногенеза и регенерација на кожата
 • Ги измазнува фините линии

Како да се користи

Измијте го добро и исушете го лицето. Нанесете го тоникот со памук без миење. Дејството на киселините се чувствува како мало пецкање и чувство на печење, кое поминува во рок од неколку минути.

Околу 30 минути по нанесувањето на тоник, нанесете длабок хидратантен крем. Можете да го прескокнете овој чекор ако вашата кожа е комбинирана со мрсна.

Нанесете навечер, и ако добро се поднесува – секоја вечер.

 

Важно:

Употребата на дневен крем со многу висок заштитен фактор (SPF 50+) е задолжителна.

Со редовна употреба на тоник по неколку дена, нормално е кожата да почне малку да се лупи.

Ако чувството на мало пецкање и / или горење трае повеќе од 20-30 минути, престанете да го користите тоникот. Во случај пецкањето/горењето да не исчезнат во рок од 3 дена, се препорачува консултација со дерматолог.

Коментари

Се уште нема коментари.

Бидете прв кој што ќе даде оценка “Pure Skin Tonik”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.