Melabel Whitening пена за миење – Киберг
Close
Лазо Осмаков број 9
Работно време: 8.00-16.00 Понеделник - Петок

Melabel Whitening пена за миење

750.00 ден

Опис

150 мл

За хиперпигментирана кожа од било кој тип

Деликатна пена за миење со гликолна киселина, наменета за кожа со нерамномерен тен и темни дамки. Нежно ги отстранува нечистотиите, ги чисти и затегнува порите, ја подготвува кожата за активните производи за избелување од серијата Melabel Whitening.

Погоден за:

  • секој тип на кожа со хиперпигментација
  • нерамномерен тен и темни дамки

Дејство:

  • Ги отстранува нечистотиите без да ја иритира или суши кожата
  • Ги стеснува и чисти порите
  • Ја подготвува кожата за активните производи за избелување од серијата Melabel Whitening (ноќен крем, тоник и крем со тројно белење)

Како да се користи

Нанесете на влажна кожа, масирајте лесно без триење и исплакнете темелно со млака вода. За оптимален ефект, користете секојдневно, наутро и навечер.

Состав:

aqua, coco glucoside, lauryl glucoside, glycerin, glycolic acid, phenoxyethanol, parfum

 

 

 

Коментари

Се уште нема коментари.

Бидете прв кој што ќе даде оценка “Melabel Whitening пена за миење”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.