Keratolin foot гел за калуси и брадавици – Киберг
Close
Лазо Осмаков број 9
Работно време: 8.00-16.00 Понеделник - Петок

Keratolin foot гел за калуси и брадавици

800.00 ден

Опис

Против калуси,задебелена кожа и брадавици

15ml

Специјален гел за отстранување на калуси, задебелена кожа и брадавици. Содржи комбинација на млечна, салицилна и гликолна киселина кои делуваат на мртвата кожа. Нејзината дневна примена во период од 7-10 дена обезбедува брзо и ефикасно отстранување на задебелена кожа.

Погоден за:

  • тврдоглави калуси
  • некои видови брадавици

Дејство:

  • Интензивно го ексфолира акумулираниот слој на мртва кожа
  • Отстранува брадавици и калуси
  • Видливи резултати за 7-10 дена

Како да се користи

Добро измијте ја и исушете ја кожата на засегнатата област, нанесете многу гел и покријте ја со лента. Следното утро, темелно измијте ја третираната површина со вода. Нанесувајте секоја вечер најмалку 7-10 дена, а по третиот ден пред да го нанесете гелот, отстранете ја мртвата кожа со пемза или скалпер.

Важно:

  • Не користете на воспалена или оштетена кожа!
  • Ако не се појави подобрување во рок од 20 дена, консултирајте се со дерматолог.
  • Производот не е погоден за деца под 3 години!
  • Ако почувствувате печење, чешање или црвенило, престанете да го користите производот. Ако симптомите не исчезнат во рок од 3 дена, консултирајте се со дерматолог.

Состав :

aqua, alcohol, lactic acid, glycolic  acid, glycerin, cetearyl alcohol, ceteareth-30, salicylic acid, xanthan gum

 

Коментари

Се уште нема коментари.

Бидете прв кој што ќе даде оценка “Keratolin foot гел за калуси и брадавици”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.