KERATOLIN  BODY  WASH – Киберг
Close
Лазо Осмаков број 9
Работно време: 8.00-16.00 Понеделник - Петок

KERATOLIN  BODY  WASH

750.00 ден

Опис

ГЕЛ ЗА ТУШИРАЊЕ  400 ml

 

ОПИС

Гелот за туширање за тело со 5% уреа нежно ја мие сувата и чувствителна кожа на телото и ја враќа нејзината заштитна функција. Формулата без сапун, збогатена со уреа, ја зачувува природната еластичност и ја задржува влажноста во кожата, зголемувајќи ја нејзината заштитна функција.

Погоден за кожа склона кон алергија. Нежно ги отстранува нечистотиите и создава чувство на удобност и мекост. Гелот за туширање е хипоалергичен и погоден за секоја возраст.

 

Погоден за:

Нормална, сува, многу сува и ронлива кожа;

Чувствителна кожа склона кон алергии;

Секојдневна употреба;

Дополнителна нега за кожа склона кон атопичен дерматитис;

Секоја возраст.

 

Ефект:

Нежно, неагресивно чистење;

Го задржува нивото на влага во кожата;

Ја враќа заштитната функција на кожата.

 

НАЧИН НА УПОТРЕБА

Нанесете на влажна кожа со нежни движења на масажа и исплакнете темелно со вода.

 

 

СОСТАВ:

AQUA, COCAMIDOPROPYL BETAINE, LAURYL GLUCOSIDE, UREA, COCO GLUCOSIDE,

SUCROSE COCOATE, SODIUM CHLORIDE, SORBITAN SESQUICAPRYLATE, LACTIC

ACID, PARFUM

 

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ:

Уреа 5% – навлажнувачки ефект.

Млечна киселина – алфа-хидрокси киселина, која го забрзува процесот на ексфолијација, го ограничува развојот на бактерии и го стимулира растот на нови клетки; има навлажнувачки и благ ефект на чистење.

Коко гликозид / лаурил глукозид / био глукозид – биоразградлива состојка за чистење.

 

Производот е хипоалергичен.

Овој производ не содржи сулфати и парабени. Не се тестира на животни.

Коментари

Се уште нема коментари.

Бидете прв кој што ќе даде оценка “KERATOLIN  BODY  WASH”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.