Шведска горчливка 500 мл – Киберг
Close
Лазо Осмаков број 9
Работно време: 8.00-16.00 Понеделник - Петок

Шведска горчливка 500 мл

Категорија: Product ID: 3702

Опис

SCHWEDEN BITTER MAURERS 500 мл

ШТО Е ШВЕДСКА ГОРЧЛИВКА MAURER’S И ЗА ШТО СЕ УПОТРЕБУВА?

ШВЕДСКА ГОРЧЛИВКА MAURER’S е традиционален хербален лек со ефект кој е докажан со народна и медицинска употреба.

Шведската горчилка MAURER’S е индицирана за возрасни и адолесценти од 14-18 години.

Благодарение на синергетски ефект на неговите посебни билки, Шведската Горчилка има извонредна можност да се прилагоди на специфичните потреби на вашето тело. Наместо примена на една или две билки за одредена болест, ова формула зема третман на сосема ново ниво.

Многу луѓе ги пријавиле тие бенефиции како зголемена енергија и виталност. Други тврдат дека Шведската Горчилка ги смирува и опушта . Покрај тоа, Шведската Горчилка одамна е високо ценета како нежен лаксатив – како тоник кој ја враќа природната киселост на стомакот – за прочистување на крвта – за детоксификација на црниот дроб и други органи – и одлична дигестивна и ресторативна функција.


Внатрешна употреба

– Заболувања на ГИТ, улкус на желудник и дуоденум, диспептични тегоби, нарушена функција на органите за варење, метеоризам, гасови, флатуленција, опстипација, олеснување на дефекација кај анални фисури, хемороиди, ректално анални операции и др.

– Заболувања и нарушена функција на жолчката и жолжните патишта (нарушена секреција, билијарна дискинезија, холецистит)

– Воспалителни процеси во усната шуплина, грлото и дишните патишта како и при забоболка

– Поради своето тонизирачко, имуностимулативно и невротропно дејство може да се користи и кај состојби на исцрпеност, премореност , стрес и невровегетативни нарушувања.

 

Надворeшна употреба

– Ревматски, невралгични и посттрауматски мускулни болки

– За заздравување на посекотини, изгореници и рани.

 

КАКО СЕ УПОТРЕБУВА ШВЕДСКА ГОРЧЛИВКА MAURER’S


Внатрешна употреба

Возрасни и адолесценти над 14 години: се зима двапати дневно (најдобро наутро и навечер) 1 супена лажица (10 мл) помешана со вода, чај или овошен сок. Не земајте неразредена Шведска Горчливка!

Не ја мешајте Шведска Горчливка со млечни производи (какао, бело кафе итн)

– Како робороанс во случај на стомачни и жолчни проблеми земете Шведска Горчливка после јадење

– За зголемување на апетитот земете Шведска Горчливка пола час пред јадење.

– За подобрување на дигестијата земетеШведска Горчливка за време или веднаш после оброкот.


Надворешна употреба

Неколку пати дневно но не повеке од пет пати да се премачка или стави облога на болното место.Користете ја само неразредена. После надворешната употреба се препорачува да се стави лосион за да се заштити кожата од исушување.

Колку долго да се користи Шведска Горчливка MAURER’S?

При внатрешна употреба да се користи најмногу 3 месеца . Пожелно е да се направи пауза од 1 месец.

При надворешна употреба ако не се подобрат симптомите за време од 5-7 дена, престанете со употребата и консултирајте се со Вашиот лекар.

“Лекот се издава во Аптека”

Коментари

Се уште нема коментари.

Бидете прв кој што ќе даде оценка “Шведска горчливка 500 мл”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.