Виетнамско Чудо Балм – Киберг
Close
Лазо Осмаков број 9
Работно време: 8.00-18.00 Понеделник - Петок

Виетнамско Чудо Балм

365.00 ден

Category: Product ID: 4426

Description

Виетнамско чудо – ароматичен мелем 16гр

 

НАМЕНА :

Ароматичната комбинација од 5 природни есенцијални масла, засилени со камфор и ментол е основата на благотворното дејство на балсамот и обезбедува пријатно, освежувачко дејство и ја разладува кожата.

Виетнамското чудо ја подобрува циркулацијата на крвта, го зголемува тонусот. Погоден е при течење на носот, главоболка и настинки.

АКТИВНИ СОСТОЈКИ:

  • Етерично масло од бело чајно дрво (масло от Каяпут; Melaleuca Cajeputi Oil)
  • Етерично масло од дива мента (Mentha Piperita Oil)
  • Етерично масло од еукалиптус (Eucalyptus Globulus Oil)
  • Етерично масло од кинески цимет (Cinnamomum Cassia Oil)
  • Етерично масло од каранфилче (Eugenia Caryophyllus Oil)
  • Камфор
  • Ментол

 

НАЧИН НА УПОТРЕБА

Се нанесува со лесни масирачки движења на одредени места на кожата.

ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ:

Козметичкиот производ не треба да се нанесува на повредена, иритирана или исипана кожа. Да не се користи кај лица со зголемена чувствителност. Избегнувајте контакт со очи. Во случај на контакт со очите, веднаш исплакнете со многу вода. Да се ​​чува подалеку од деца. Да се ​​чува во добро затворено оригинално пакување на суво и проветрено место.

 

 

 

 

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Виетнамско Чудо Балм”

Your email address will not be published. Required fields are marked *