Виетнамско Чудо Балм – Киберг
Close
Лазо Осмаков број 9
Работно време: 8.00-16.00 Понеделник - Петок

Виетнамско Чудо Балм

370.00 ден

Категорија: Product ID: 4426

Опис

Виетнамско чудо – ароматичен мелем 16гр

 

НАМЕНА :

Ароматичната комбинација од 5 природни есенцијални масла, засилени со камфор и ментол е основата на благотворното дејство на балсамот и обезбедува пријатно, освежувачко дејство и ја разладува кожата.

Виетнамското чудо ја подобрува циркулацијата на крвта, го зголемува тонусот. Погоден е при течење на носот, главоболка и настинки.

АКТИВНИ СОСТОЈКИ:

  • Етерично масло од бело чајно дрво (масло от Каяпут; Melaleuca Cajeputi Oil)
  • Етерично масло од дива мента (Mentha Piperita Oil)
  • Етерично масло од еукалиптус (Eucalyptus Globulus Oil)
  • Етерично масло од кинески цимет (Cinnamomum Cassia Oil)
  • Етерично масло од каранфилче (Eugenia Caryophyllus Oil)
  • Камфор
  • Ментол

 

НАЧИН НА УПОТРЕБА

Се нанесува со лесни масирачки движења на одредени места на кожата.

ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ:

Козметичкиот производ не треба да се нанесува на повредена, иритирана или исипана кожа. Да не се користи кај лица со зголемена чувствителност. Избегнувајте контакт со очи. Во случај на контакт со очите, веднаш исплакнете со многу вода. Да се ​​чува подалеку од деца. Да се ​​чува во добро затворено оригинално пакување на суво и проветрено место.

 

 

 

 

Коментари

Се уште нема коментари.

Бидете прв кој што ќе даде оценка “Виетнамско Чудо Балм”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.