Triptofano forte – Киберг
Close
Лазо Осмаков број 9
Работно време: 8.00-16.00 Понеделник - Петок

Triptofano forte

640.00 ден

Опис

30 таблети

 

Оди напред и насмеј се!

 

Содржи витамин Б9 кој придонесува за нормална психолошка функција и за намалување на чувството на замор и слабост.

Содржи витамин Б2 кој придонесува за нормално функционирање на нервниот систем и за намалување на заморот и слабоста.

Содржи магнезиум кој придонесува за нормално функционирање на нервниот систем, за нормална психолошка функција и за намалување на чувството на замор и слабост.

 

Состојки

Л-триптофан, магнезиум оксид, средства за исполнување (калциум фосфат, целулоза, винил ацетат / поливинилпиролидон кополимер), корен на Родиола (Rhodiola rosea) сув екстракт (3% салидрозид), 5-HTP (од семиња на Griffonia simplicifolia), сув екстракт од Корен Ашваганда (Withania somnifera) (1,5% витанолиди), Анти-стегачки агенси (магнезиум соли на масни киселини, силициум диоксид), Рибофлавин и фолна киселина (птероилмоноглутаминска киселина).

Состав Во 1 таблета
Л- триптофан

 

300 mg
Магнезиум

 

112mg(30% од ПДД)
Екстракт од Rhodiolarosea

(содржина на салидросид )

 

50 mg

(1,5 mg)

 

5-HTP

 

25 mg
Екстракт од Ашваганда

(содржина на витаноиди)

 

25 mg

(0,375 mg)

 

Рибофлавин Витамин Б2

 

1,4 mg (100% од ППД)
Фолна Киселина (вит Б9) 200 g (100% од ППД)

 

* % пдд – препорачана дневна доза

Како да се користи

Земете 1 таблета дневно по можност пред појадок со чаша вода.

 

– Додаток во исхраната.

– Групи на население во ризик: консултирајте се со вашиот лекар.

– Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна, урамнотежена исхрана и здрав начин на живот.

– Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Да се ​​чува подалеку од дофат на помали деца.

– Да се ​​чува на ладно и суво место.

 

Коментари

Се уште нема коментари.

Бидете прв кој што ќе даде оценка “Triptofano forte”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.