Sebomax Sensitive шампон за чувствителен скалп – Киберг
Close
Лазо Осмаков број 9
Работно време: 8.00-16.00 Понеделник - Петок

Sebomax Sensitive шампон за чувствителен скалп

690.00 ден

Опис

200мл

За чувствителен скалп, проследено со чешање и лупење на кожата.

За секој тип на коса. За секојдневна употреба од целото семејство.

Смирувачки шампон за чувствителен скалп кој чеша и се лупи. Нејзината специјална дерматолошка формула не содржи иритирачки и алергенски состојки, што ја прави погодна за луѓе со преосетлив скалп. Содржи ментол и декспантенол со смирувачки ефект и витамин Е со силно антиоксидантно дејство. Ефикасно го мие насобраниот себум и нечистотиите и го ублажува непријатното чешање на скалпот.

Погоден за честа употреба од целото семејство. Не содржи сулфати!

Погоден за:

  • чувствителен скалп
  • било кој тип на коса
  • иритиран скалп кој чеша и се лупи

Дејство:

  • Го отстранува вишокот на себум од скалпот
  • Го смирува скалпот
  • Го ублажува чешањето
  • Не предизвикува алергии

Како да се користи

Нанесете мала количина шампон на влажна коса и масирајте до нежна пена. Исплакнете темелно со топла, но не жешка вода. Препорачаната употреба на шампонот е 2 до 3 пати неделно.

Состав:

aqua, cocamidopropyl betaine, lauryl glucoside, coco glucoside, panthenol, tocopheryl acetate, sucrose cocoate, sorbitan sesquicaprylate, phenoxyethanol, menthol, benzoic acid

 

Коментари

Се уште нема коментари.

Бидете прв кој што ќе даде оценка “Sebomax Sensitive шампон за чувствителен скалп”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.