Sebomax Hair Regrowth – гел за стимулирање на раст на косата – Киберг
Close
Лазо Осмаков број 9
Работно време: 8.00-18.00 Понеделник - Петок

Sebomax Hair Regrowth – гел за стимулирање на раст на косата

2,300.00 ден

Description

3 x 8,5 ml

За проретчена коса и губење на косата во мали области на скалпот и брадата

Гел за стимулирање на растот на косата при разредување на косата и ќелавост на мали површини на скалпот и брадата. Капсаицинот (екстракт од лута пиперка) го активира природниот животен циклус на косата, ја подобрува микроциркулацијата на скалпот и го зајакнува фоликулот на косата.

Погоден за:

 • проретчена коса
 • ќелавост во мали области
 • брада и скалп

Дејство:

 • Го активира природниот животен циклус на косата
 • Ја подобрува микроциркулацијата на скалпот
 • Го зајакнува фоликулот на косата

Како да се користи

Стиснете го мекиот дел од апликаторот лесно помеѓу прстите додека не се формира капка со големина на грашок. Нанесете го на скалпот и масирајте со апликаторот додека не се апсорбира. Количината е доволна за површина со димензии околу 5х5 см.Гелот користете го 1-2 пати на ден, минимум 90 дена.

Важно:

Кога ја миете косата, заштитувајте ги очите и мукозните мембрани!

Состав:

aqua, propylene glycol, peg-40 hydrogenated castor oil, polyquaternium-37, phenoxyethanol, menthol, capsaicin

 

 

 

 

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Sebomax Hair Regrowth – гел за стимулирање на раст на косата”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sebomax HR Hair Regrowth

2,300.00 ден

Categories: , Product ID: 3612

Description

3×8,5 ml

For thinning hair and hair loss in small areas on the scalp and beard

A gel for stimulation of the hair growth in cases of thinning hair and hair loss in small areas on the scalp and beard. Contains Capsaicin — hot pepper extract, that activates the natural life cycle of the hair, improves the microcirculation of the scalp and strengthens the hair follicle.

Suitable for:

 • Thinning hair
 • Hair loss in small areas on the scalp and beard

 

Effect

 • Activates the natural life cycle of the hair
 • Improves the microcirculation of the scalp
 • Strengthens the hair follicle

 

How to use

Press the soft part of the applicator and form a drop the size a pea. It is sufficient for a zone with size 5×5 cm. Apply it massaging onto the bold area and let it absorb. Use 1-2 times daily for at least 90 days.

Important:

Avoid contact with eyes and mucous!

 

Ingredients

aqua, propylene glycol, peg-40 hydrogenated castor oil, polyquaternium-37, phenoxyethanol, menthol, capsaicin

 

 

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Sebomax HR Hair Regrowth”

Your email address will not be published. Required fields are marked *