Sebomax Hair Regrowth – гел за стимулирање на раст на косата – Киберг
Close
Лазо Осмаков број 9
Работно време: 8.00-16.00 Понеделник - Петок

Sebomax Hair Regrowth – гел за стимулирање на раст на косата

2,470.00 ден

Опис

3 x 8,5 ml

За проретчена коса и губење на косата во мали области на скалпот и брадата

Гел за стимулирање на растот на косата при разредување на косата и ќелавост на мали површини на скалпот и брадата. Капсаицинот (екстракт од лута пиперка) го активира природниот животен циклус на косата, ја подобрува микроциркулацијата на скалпот и го зајакнува фоликулот на косата.

Погоден за:

  • проретчена коса
  • ќелавост во мали области
  • брада и скалп

Дејство:

  • Го активира природниот животен циклус на косата
  • Ја подобрува микроциркулацијата на скалпот
  • Го зајакнува фоликулот на косата

Како да се користи

Стиснете го мекиот дел од апликаторот лесно помеѓу прстите додека не се формира капка со големина на грашок. Нанесете го на скалпот и масирајте со апликаторот додека не се апсорбира. Количината е доволна за површина со димензии околу 5х5 см.Гелот користете го 1-2 пати на ден, минимум 90 дена.

Важно:

Кога ја миете косата, заштитувајте ги очите и мукозните мембрани!

Состав:

aqua, propylene glycol, peg-40 hydrogenated castor oil, polyquaternium-37, phenoxyethanol, menthol, capsaicin

 

 

 

 

Коментари

Се уште нема коментари.

Бидете прв кој што ќе даде оценка “Sebomax Hair Regrowth – гел за стимулирање на раст на косата”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.