PURE  SKIN  NIGHT  FLUID 50 ml – Киберг
Close
Лазо Осмаков број 9
Работно време: 8.00-16.00 Понеделник - Петок

PURE  SKIN  NIGHT  FLUID 50 ml

1,060.00 ден

Опис

 

Pure Skin Night Fluid е регенеративна и осветлувачка ноќен флуид  за лице која обезбедува моќна 3D хидратација и ја исполнува кожата со густина и сјајност. Ги елиминира првите знаци на стареење, го поддржува природното обновување на клетките и синтезата на колаген. Кадифената мека  текстура длабоко го испорачува активниот комплекс на хијалуронска киселина, ниацинамид, олигопептид 24 и сквалан, кој го враќа младешкиот изглед на кожата преку ноќ. Уживајте во сјајна и свиленкаста мазна кожа со одложување на ефектите на времето и годините на вашето лице.

НАЧИН НА УПОТРЕБА:

Нанесете Pure Skin Night Fluid секоја вечер на добро исчистена кожа. Можете да го вклучите во вашиот вечерен ритуал како последен чекор за хидратација и закрепнување, по употреба на серум или бустер.

Поради својата нежна формула богата со активни состојки, Night Fluid Pure Skin може да се користи и во текот на денот, но не обезбедува заштита од сонце за вашата кожа.

СОСТАВ:

AQUA, SQUALANE, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, GLYCERIN, OLIGOPEPTIDE24, PANTHENOL, NIACINAMIDE, INULIN, SODIUM HYALURONATE, TOCOPHERYL ACETATE, DIMETHICONE, PHENOXYETHANOL, SODIUM ACRYLATES COPOLYMER, GLYCERYL STEARATE, PEG-100 STEARATE, PARFUM, LECITHIN, YOGURT POWDER, ARACHIDYL ALCOHOL, CETYL ALCOHOL, BEHENYL ALCOHOL, ETHYLHEXYLGLYCERIN, XYLITYLGLUCOSIDE, ARACHIDYL GLUCOSIDE, PEG-75 STEARATE, ANHYDROXYLITOL, TETRASODIUM EDTA, CETETH-20, STEARETH-20, XYLITOL

АКТИВНИ  КОМПОНЕНТИ:

Хијалуронска киселина – обезбедува моќна и долготрајна 3D хидратација во длабочина. Хијалуронската киселина ја задржува влагата во кожата 72 часа, создавајќи идеална средина за природниот процес на нејзино обновување. Хијалуронската киселина се надополнува во течноста со специјалната состојка Aquaxyl, која делува како засилувач на нејзиното дејство.

Сквалан – состојка од природно потекло со силно антиоксидативно дејство. Хидрира, смирува и омекнува долго време, поддржувајќи ја заштитната функција на кожата.

Ниацинамид – антиинфламаторно, ресторативно и моќно антиоксидативно дејство. Ги измазнува фините линии и брчки со подобрување на текстурата на кожата. Го осветлува, осветлува и изедначува целокупниот тен.

Олигопептид 24 – ги измазнува фините линии и брчки со активно генерирање на нови клетки на кожата. Ја стимулира синтезата на колаген и има докажано дејство во процесите на регенерација на кожата.

Фосфолипиди – обезбедуваат свиленкаста мазна  текстура и го олеснуваат подоброто продирање на активните состојки.

Витамин Е – моќен антиоксиданс.

Коментари

Се уште нема коментари.

Бидете прв кој што ќе даде оценка “PURE  SKIN  NIGHT  FLUID 50 ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.