Pure Skin сапун – Киберг
Close
Лазо Осмаков број 9
Работно време: 8.00-16.00 Понеделник - Петок

Pure Skin сапун

430.00 ден

Опис

За комбинирана и мрсна кожа, погоден за лице и тело

100% растителен сапун со активиран јаглен дизајниран за комбинирана и мрсна кожа, со црни точки и зголемени пори. Активираниот јаглен апсорбира нечистотија, токсини и вишок маснотии. Сапунот влијае на црните точки и природно малку ја ексфолира кожата.

Погоден за:

  • кожа со митесери и проширени пори
  • за лице и тело

Дејство:

  • Апсорбира нечистотија и токсини
  • Ги чисти и стеснува порите
  • Малку ексфолира
  • Ја подготвува кожата за нанесување на Pure Skin тоник за ексфолијација

Како да се користи

Наутро и навечер, нанесете го сапунот директно на влажна кожа. Оставете ја пената да апсорбира нечистотија и вишок маснотии 20-30 секунди. Исплакнете темелно со млака вода.

За оптимални резултати, користете го сапунот секојдневно.

Состав:

sodium palmate, sodium palm kernelate, aqua, sodium chloride, glycerin, tertasodium etidronate, tetrasodium edta, charcoal powder, parfum, limonene, hexyl cinnamal

Активни состојки

Прашок од јаглен / активен јаглен- апсорбира нечистотија, токсини и вишок маснотии

Глицерин – омекнува, навлажнува и ја зголемува еластичноста на кожата, го спречува нејзиното сушење и се зголемува заштитната функција.

Производот е хипоалергичен и не-комедоген.

Коментари

Се уште нема коментари.

Бидете прв кој што ќе даде оценка “Pure Skin сапун”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.