Maxi Balm – мелем за нокти – Киберг
Close
Лазо Осмаков број 9
Работно време: 8.00-16.00 Понеделник - Петок

Maxi Balm – мелем за нокти

530.00 ден

Категории: , Product ID: 3542

Опис

15 мл

За кршливи, ронливи нокти, оштетени плочи од  гел -лак, нокти кои страдаат од инфекции

Негување и интензивно лекување, мелем за нокти, богат со витамин А, Е и ланолин. Може да се користи и за лакирани нокти и после надградба на нокти или гел -лак. Балансирана формула која ја храни основата на плоча, ја одржува неговата добра хидратација и ги омекнува кутикулите. Ги зајакнува ноктите и ги штити од кршливост, раслојување и пукање. Го забрзува растот на нови здрави нокти.Погоден за:

  • сува и затегната кожа на рацете
  • заштита од студ и ветер

Погоден за:

  • кршливи нокти, склони кон раслојување и разделување
  • повреда на плочката поради акрилен или гел -лак
  • ноктите погодени од инфекции

Дејство

  • Ги зајакнува ноктите
  • Ги храни длабоко ноктите
  • Навлажнува и омекнува кутикулите
  • Ги прави ноктите флексибилни, силни и здрави

Како да се користи

Втријте  мала количина мелем од основата на плочата до првиот зглоб на секој прст. За оптимални резултати, користете двапати дневно, најмалку 4 недели.

Состав:

aqua, paraffinum liquidum, cetearyl alcohol, peg 30 lanolin, peg 75 lanolin, retinyl palmitat, dimethicone, tocopheryl acetate, methenamine, perfume

 

 

Коментари

Се уште нема коментари.

Бидете прв кој што ќе даде оценка “Maxi Balm – мелем за нокти”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.