Keratolin Body 12% Urea лосион за тело – Киберг
Close
Лазо Осмаков број 9
Работно време: 8.00-16.00 Понеделник - Петок

Keratolin Body 12% Urea лосион за тело

760.00 ден

Опис

400 мл

За многу сува, затегната, ронлива и чешање на кожата на телото

За истовремена нега кај атопичен дерматитис или псоријаза

За секојдневна употреба од целото семејство

Лосион за тело со 12% уреа за брзо обновување на хидратацијата за многу сува кожа, која чеша, е затегната и ранлива кожа. Обезбедува дневна хидратација со зголемување на содржината на вода во епидермисот, враќање на заштитната функција на кожата. Лосионот може да се користи како истовремена нега во терапија против атопичен дерматитис и псоријаза.

Работи особено добро по бањање и е погоден за секојдневна употреба кај деца и возрасни. Брзо се апсорбира и не остава мрсен и леплив филм.

Погоден за:

  • многу сува, затегната, ранлива и кожа која чеша
  • истовремена грижа во третманот на атопичен дерматитис и псоријаза

Дејство:

  • Интензивно ја навлажнува и долгорочно ја регулира содржината на влага во кожата
  • Помага во ексфолијација на мртвите клетки
  • Го ублажува чешањето
  • Ја остава кожата мека и нежна

Како да се користи:

Нанесете двапати дневно со нежни масажни движења  на суви делови на телото, доколку е потребно и почесто. Особено е ефикасен после капење.Погоден за секојдневна употреба кај деца и возрасни.

Состав:

aqua, urea, paraffinum liquidum, cetearyl alcohol, peg-30 lanolin, peg-75 lanolin, cetyl alcohol, glyceryl stearate, peg-75 stearate, ceteth-20, steareth-20, glycerin, dimethicone, parfum, hexyl cinnamal, butylphenyl methylpropional, linalool, bht

 

 

 

Коментари

Се уште нема коментари.

Бидете прв кој што ќе даде оценка “Keratolin Body 12% Urea лосион за тело”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.