Acne out OXY гел за чистење лице – Киберг
Close
Лазо Осмаков број 9
Работно време: 8.00-16.00 Понеделник - Петок

Acne out OXY гел за чистење лице

720.00 ден

Опис

За нормална, комбинирана и мрсна кожа склона кон појава на акни

 

Нежен гел за чистење за лице и тело со млечна киселина и 99,9% чист кислород, дизајниран за нормална, комбинирана и мрсна кожа склона кон појава на акни.

Гелот за чистење ја чисти кожата од насобраните нечистотии и вишокот на себум и делува на порите во длабочина.

Вметнатите чисти хипербарични молекули на кислород придонесуваат за баланс на микробиомот со намалување на растот на анаеробните бактерии како што се P.acnes. Млечна киселина е одговорна за добриот изглед и нормалното ниво на хидратација на кожата.

Не содржи SLS / SLES, што може дополнително да ја иритира кожата.

Погоден за:

 

  • нормална, комбинирана или мрсна кожа склона кон појава на акни
  • лицето и телото
  • може да се користи како гел за бричење

Дејство

  • Нежно ја отстранува нечистотијата и вишокот на себум
  • Ја поддржува природната рамнотежа на кожата
  • Чисти во длабочина и ги стеснува порите
  • Ја подобрува хидратацијата и целокупниот изглед на кожата

Како да се користи:

Користете Acne Out Oxy Wash како прв чекор во вашата рутина – по можност наутро и навечер

Навлажнете ја кожата и намачкајте мала количина гел за чистење со нежни движења на масажа.

Избегнувајте прекумерно триење за да не ја иритирате и поцрвените кожата дополнително.

Секогаш исплакнете темелно со вода.

Ако користите шминка или крема за сончање, повторно користете го гелот за чистење за целосно да ги отстраните остатоците што можеби останале на вашата кожа.

Кога се бричите, намачкајте ги рацете, ставете ги прстите колку една лажичка гел за чистење, истријте и рамномерно распоредете го на лицето. По бричење, исплакнете темелно со вода.

Acne Out Oxy Wash совршено ја подготвува кожата за вториот чекор од рутината против акни – активен лосион или активен крем против мозолчиња акни.

 

Коментари

Се уште нема коментари.

Бидете прв кој што ќе даде оценка “Acne out OXY гел за чистење лице”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.