ACNE OUT MATTIFYING TONIC – Киберг
Close
Лазо Осмаков број 9
Работно време: 8.00-16.00 Понеделник - Петок

ACNE OUT MATTIFYING TONIC

820.00 ден

Опис

 

 

За проблематична кожа склона кон флеки и митесери

За мрсна кожа со видливи несовршености, зголемени пори

За одржување на нега по акни

 

ОПИС

Матирачкиот тоник ефикасно влијае на прекумерното лачење на себум и го спречува затнувањето на порите. Се препорачува во раниот пубертет, кога кожата почнува да станува мрсна и склона кон пукнатини. Погоден е и за рутина за одржување на контрола на маслото по интензивен третман на акни.

Обезбедува траен ефект на матирање за да го олесни нанесувањето на шминката.

 

Погоден за:

Проблематична кожа склона кон флеки и митесери

Мрсна кожа со видливи несовршености

Зголемени пори

Одржување нега после акни

 

Ефект

Длабоко ги чисти порите од прекумерниот себум

Позитивно влијае на масната кожа

Спречува појава на нови пукнатини и митесери

Останува ефикасен дури и ако се користи долго време

Не предизвикува фоточувствителност на кожата.

Обезбедува траен ефект на матирање за да го олесни нанесувањето на шминката.

На

НАЧИН НА УПОТРЕБА

Двапати дневно – наутро и навечер – нанесувајте Acne out Mattifying Tonic со памук на исчистена кожа по целото лице, избегнувајќи го пределот на контурата на очите. Почекајте најмалку 15 минути по тоникот, пред да нанесете хидратантна крема, како што е Acne out Hydro Active Cream и/или треба да се нанесе шминка.

 

Важно:

Откако ќе го користите матирачкиот тоник, измијте ги рацете со вода!

СОСТАВ:

AQUA, ALCOHOL, ROSA DAMASCENA FLOWER WATER, NIACINAMIDE, GLYCERIN, TETRASODIUM EDTA, METHENAMINE, PARFUM, CITRONELLOL, GERANIOL

АКТИВНИ МАТЕРИИ :

PASC – широкопојасен неантибиотски комплекс

Органска вода Rosa Damascene – органски тоник и хидратантна розова вода, добиена од една од највредните ароматични рози

Ниацинамид / Витамин Б3 – ја одржува здравата состојба на кожата, благотворно влијае на разни инфекции на кожата и ја подобрува циркулацијата на крвта

Глицерин – ја смирува, хидрира и ја зголемува еластичноста на кожата, спречувајќи ја нејзината дехидрација и ја подобрува нејзината заштита

Коментари

Се уште нема коментари.

Бидете прв кој што ќе даде оценка “ACNE OUT MATTIFYING TONIC”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.