Acne Out регенеративна крема – Киберг
Close
Лазо Осмаков број 9
Работно време: 8.00-16.00 Понеделник - Петок

Acne Out регенеративна крема

970.00 ден

Опис

За кожа со црвени дамки и несовршености после акни

со заштитен фактор 30

 

Крем за корекција на црвени дамки и видливи несовршености по акните. При секојдневна употреба, кремот помага да се изедначи целокупниот тен и ја намалува склоноста на кожата кон иритација.

Обезбедува висока заштита од УВА / УВБ зраци со заштитен фактор 30, кој ги штити црвените дамки од трајно затемнување.

Има моќен ефект како антиоксиданс и ревитализирачки ефект врз кожата.

Погоден за:
– кожа со изразени црвени дамки по мозолчиња и видливи несовршености предизвикани од акни
– кожа склона кон хиперпигментација
– за секојдневно хидрирање и нега на лице за сончање

Делување:
– Ги намалува црвените дамки и го изедначува целокупниот тен
– Заштитува од хиперпигментација
– Ја хидрира кожата и го стимулира нејзиниот добар изглед
– Заштитува од штетните УВА / УВБ зраци – SPF 30
– Соодветна основа за шминка

Како да се користи:
Нанесете доволна количина крем на целото лице наутро и напладне.
За продолжена употреба на отворено, повторно аплицирајте на секои 2-3 часа.
Користете го кремот додека не ги постигнете посакуваните резултати

Коментари

Се уште нема коментари.

Бидете прв кој што ќе даде оценка “Acne Out регенеративна крема”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.