Шампон против првут – Sebomax Control – Киберг
Close
Лазо Осмаков број 9
Работно време: 8.00-18.00 Понеделник - Петок

Шампон против првут – Sebomax Control

740.00 ден

Description

200 мл

За чувствителен скалп, чешање, печење, првут, себороичен дерматитис.

За секој тип на коса

Шампон против првут, погоден за чувствителен скалп. Отстранува нечистотија и наслаги на косата и скалпот и ја враќа заштитната функција на скалпот. Редовната употреба на шампонот води до долгорочна контрола на првут, чешање и лупење на скалпот.

Погоден за:

 • првут
 • себороичен дерматитис
 • чувствителен скалп
 • иритиран и јадеж на скалпот
 • било кој тип на коса

Дејство:

 • Отстранува првут
 • Го смирува скалпот
 • Го ублажува чешањето
 • Не предизвикува алергии

Како да се користи

Нанесете го шампонот на влажна коса и масирајте лесно до нежна пена. Исплакнете темелно со топла, но не жешка вода. Препорачана употреба – 2-3 пати неделно.

За оптимални резултати и долготрајна контрола на првутот, комбинирајте со лосион Себомакс.

Состав:

aqua, cocamidopropyl betaine, lauryl glucoside, coco glucoside, sucrose cocoate, sorbitan sesquicaprylate, piroctone olamine, undecylenic acid, phenoxyethanol, parfum

 

 

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Шампон против првут – Sebomax Control”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sebomax Control Anti-Dandruff Shampoo

740.00 ден

Categories: , Product ID: 3616

Description

200 ml

For sensitive, Itching and scaling scalp, suffering dandruff, seborrheic dermatitis

For every hair type

An anti-dandruff shampoo suitable for sensitive scalp. Removes the impurities and flakes from hair and scalp, restores skin’s barrier function. Regular use provides long-lasting control over itching, dandruff and flaking. Does not contain sulphates.

Suitable for:

 • Dandruff, seborrheic dermatitis
 • Sensitive scalp
 • Every hair type
 • Itching and scaling scalp

 

Effect

 • Removes dandruff
 • Relieves itching
 • Calms scalp’s skin
 • Does not provoke allergies

 

How to use

Apply on wet hair and massage into the scalp while lathering. Leave it to stay for a couple or more minutes and rinse well with warm (not hot) water.
Use 2-3 times a week.

For best results and long-lasting control over the dandruff combine with Sebomax Anti-Dandruff Lotion.

 

Ingredients

aqua, cocamidopropyl betaine, lauryl glucoside, coco glucoside, sucrose cocoate, sorbitan sesquicaprylate, piroctone olamine, undecylenic acid, phenoxyethanol, parfum

 

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Sebomax Control Anti-Dandruff Shampoo”

Your email address will not be published. Required fields are marked *