Шампон против првут – Sebomax Control – Киберг
Close
Лазо Осмаков број 9
Работно време: 8.00-16.00 Понеделник - Петок

Шампон против првут – Sebomax Control

800.00 ден

Опис

200 мл

За чувствителен скалп, чешање, печење, првут, себороичен дерматитис.

За секој тип на коса

Шампон против првут, погоден за чувствителен скалп. Отстранува нечистотија и наслаги на косата и скалпот и ја враќа заштитната функција на скалпот. Редовната употреба на шампонот води до долгорочна контрола на првут, чешање и лупење на скалпот.

Погоден за:

  • првут
  • себороичен дерматитис
  • чувствителен скалп
  • иритиран и јадеж на скалпот
  • било кој тип на коса

Дејство:

  • Отстранува првут
  • Го смирува скалпот
  • Го ублажува чешањето
  • Не предизвикува алергии

Како да се користи

Нанесете го шампонот на влажна коса и масирајте лесно до нежна пена. Исплакнете темелно со топла, но не жешка вода. Препорачана употреба – 2-3 пати неделно.

За оптимални резултати и долготрајна контрола на првутот, комбинирајте со лосион Себомакс.

Состав:

aqua, cocamidopropyl betaine, lauryl glucoside, coco glucoside, sucrose cocoate, sorbitan sesquicaprylate, piroctone olamine, undecylenic acid, phenoxyethanol, parfum

 

 

Коментари

Се уште нема коментари.

Бидете прв кој што ќе даде оценка “Шампон против првут – Sebomax Control”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.