Троксигел – Киберг
Close
Лазо Осмаков број 9
Работно време: 8.00-16.00 Понеделник - Петок

Троксигел

315.00 ден

Опис

Троксигел® Екстра гел 75 ml

Индикација:

Troxigel® Extra содржи засилена формулација на активни состојки: Троксерутин, Пантенол, Ментол и растителни екстракти – екстракт од Гинко билоба и екстракт од див костен.Троксерутин е активна состојка со освежувачки, релаксирачки, смирувачки ефекти во случај на уморни нозе и проширени вени.

Моќта на екстрактите од билка од Гинко билоба и див костен помагаат да се врати чувството на удобност и леснотија.

Активни супстанци

  • Троксерутин
  • Пантенол
  • Екстракт од Гинко билоба
  • Екстракт од див костен
  • Ментол

Како да се користи

Нанесете го козметичкиот производ со нежно масирање 2 до 3 пати на ден. Секогаш масирајте ги нозете оддолу кон врвот, за да ја стимулирате циркулацијата на крвта и да го намалите оптоварувањето на вените.

Коментари

Се уште нема коментари.

Бидете прв кој што ќе даде оценка “Троксигел”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.