Tromcardin complex – Киберг
Close
Лазо Осмаков број 9
Работно време: 8.00-16.00 Понеделник - Петок

Tromcardin complex

765.00 ден

Опис

ТРОМКАРДИН КОМПЛЕКС /TROMCARDIN COMPLEX

60 таблети

Диететска храна за посебни медицински намени

 

За диететски менаџмент на срцеви заболувања, особено срцеви аритмии.

 

Состав: Магнезиум Л аспартат дихидрат, магнезиум оксид, калиум хлорид, витамин Б12, фолна киселина, ниацин, коензим Q10

Помошни материи: микрокристална целулоза,хидроксипропил метилцелулоза, талк, магнезиумови соли на масни киселини, боја Е 171, глицерол, птероил-моноглутаминова киселина.

Енергетска вредност на хранливите материи Во 100 грама 

 

Во 2 таблета Во 4 таблети

(Дневна доза)

Енергија    802 кЈ

(193 kcal)

      14 кЈ

(3 kcal)

     27 кЈ

(7 kcal)

Масти

-од кои незаситени

   2,3 g

2,0 g

  < 0,5 g

< 0.1 g

   < 0.5 g

< 0.1 g

Јаглени Хидрати

-oд кои шекери

     8.4g

< 0.5 g

   < 0,5 g

< 0,5 g

 

 

   < 0,5 g

< 0,5 g

 

Белковини        21 g       < 0,5 g    0,7 g
Сол        0,13 g       < 0,01 g  < 0,01 g
Состојки      
Ниацин    1400 mg        24 mg       48 mg
Фолна киселина     11800mg        200mg       400mg
Витамин  Б12        88 mg        1,5 mg       3,0 mg
Калиум       13800 mg        235 mg      470 mg
Магнезиум        4300 mg          73 mg      146 mg
Коензим Q10       1765 mg          30 mg        60 mg
       

Препорачана дневна доза :

Возрасни: 2 таблети два пати на ден , со малку течност.

Да не се пречекорува препорачаната доза!

 

Чување: на собна температура.

Произведител : Trommsdorff GmbH&Co.KG, Alsdorf, Германија

Увозник: Киберг Дооел, ул Лазо Осмаков бр 9, Велес, 043-223-520

Потекло: Германија

Предупредување: Да се чува надвор од дофат на деца.

 

Внимание: Тромкардин комплекс треба да се користи како урамнотежена исхрана под медицински надзор и не е соодветен како единствен извор на исхрана.

Во случај на нарушена бубрежна функција или земање лекови кои ја намалуваат екскрецијата на калиум, треба да се консултирате со лекар.

Коментари

Се уште нема коментари.

Бидете прв кој што ќе даде оценка “Tromcardin complex”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.