ПроКомбо капсули – Киберг
Close
Лазо Осмаков број 9
Работно време: 8.00-16.00 Понеделник - Петок

ПроКомбо капсули

435.00 ден

Категории: , Product ID: 4497

Опис

ПРОБИОТИК + ПРЕБИОТИК

ПАМЕТНИОТ ПРОБИОТИК

200 млрд. CFU/g

 

ЗОШТО КАПСУЛА ВО КАПСУЛА?

Благодарение на иновативната технологија DUOCAPTM (капсула во капсула) ProCombo обезбедува побрзо обновување на рамнотежата на гастроинтестиналната флора.

ОПТИМАЛНА КОЛИЧИНА НА ЖИВИ ПРОБИОТСКИ БАКТЕРИИ

Во секоја капсула ProCombo има  оптимална дневната количина на живи пробиотски бактерии.

ПОБРЗО ОПОРАВУВАЊЕ

Ефектот е забележлив веќе на почетокот на земањето ProCombo. Ова се должи на големата количина на живи пробиотски бактерии, кои благодарение на двојната капсула одат директно во тенкото црево и таму се активираат.

САМО 1 КАПСУЛА НА ДЕН

ProCombo се зема во многу ниски дози, кои се сосема доволни за постигнување

одличен резултат.

КАКО ПРОКОМБО МУ ПОМАГА НА СТОМАКОТ?

Со враќање на рамнотежата на цревната флора, ProCombo ја намалува стомачната тежина и надуеноста. Го подобрува варењето и перисталтиката, што помага за редовно празнење на дебелото црево секој ден. Ги намалува нивоата на токсични материи формирани од „лошите“ бактерии.

Спречува појава на дијареа и други акутни состојби. ProCombo ја поддржува нормалната активност на гастроинтестиналниот тракт при климатски промени, патување итн.

КАКО ПРОКОМБО НЕ ЗАШТИТУВА ОД АНТИБИОТИЦИ ?

Земањето ProCombo од првиот ден од антибиотскиот третман го намалува ризикот од дијареа и други несакани ефекти врз здравјето (особено врз имунитетот и функцијата на цревата) предизвикани од антибиотици. ProCombo го ограничува развојот на „лошите“ бактерии во цревата и истовремено го поддржува развојот на „добрите“ бактерии. Така, обезбедува здрава рамнотежа и удобност на стомакот. ProCombo може да се зема заедно со најчесто користените антибиотици бидејќи пробиотските бактерии во него се отпорни на нив.

ТЕХНОЛОГИЈА НА БРЗО ОПОРАВУВАЊЕ

ProCombo е произведен со користење на иновативната технологија DUOCAPTM (капсула-во-капсула), во која пробиотските култури се одржуваат во живот од моментот кога се затвораат во

капсулата додека не се раствори во гастроинтестиналниот тракт. За време на производството на капсулите DUOCAPTM, пробиотските бактерии не се подложени на термички и хемиски третман.

ГАРАНЦИЈА НА ПРОКОМБО ВО DUOCAPTM:

 

ЖИВИ ПРОБИОТСКИ КУЛТУРИ

уникатната технологија DUOCAPTM (капсула-во-капсула) ги одржува пробиотските култури живи

ПОБРЗА АКЦИЈА

ProCombo во DUOCAPTM ги ослободува пробиотските бактерии директно во цревата и тие почнуваат да делуваат.

СОВРШЕНА ДОЗА ЗА СЕКОЈ ДЕН

1 капсула дневно доставува идеална количина на пробиотик на вистинското место

 

4-те ПРАВИЛА ЗА ИЗБОР НА ПРОБИОТСКИ ПРОИЗВОД КОЈ ВИСТИНСКИ РАБОТИ

1.СОДРЖАТ ЖИВИ ПРОБИОТИЧНИ БАКТЕРИИ

Само одржливи бактерии можат да имаат корисен ефект врз здравјето на гастроинтестиналниот тракт.

 

  1. ДА СОДРЖИ НЕ ПОМАЛКУ ОД 10 МИЛИЈАРДИ. ЖИВИ БАКТЕРИИ

Дневниот внес на толкава количина на живи пробиотски бактерии овозможува можно

најдобар ефект.

 

  1. СОДРЖИ И ПРЕБИОТИК

Пребиотикот е храна неопходна за раст и развој на пробиотик бактерии.

 

  1. НЕ СОДРЖИ ЗАСЛАДУВАЧИ И ВКУСОВИ

Понекогаш овие супстанции комуницираат со патогени бактерии и на тој начин можат да ги   направат поагресивни.

СОСТАВ НА ПРОКОМБО

Пробиотик – Lactobacillus acidophillus La-14®, 200 милијарди CFU/g;

Пребиотик – NutraFlora® (фруктоолигосахариди со краток синџир)

 

 

ПРОИЗВОДЕНО ОД:

CAPSUGEL, Франција

УВОЗНИК И ДИСТРИБУТЕР:

Киберг Дооел,Ул Лазо Осмаков Бр 9, Велес, 043-223-520, www.kiberg.mk

 

ПОБАРАЈТЕ  ВО АПТЕКИТЕ И БЕЗ РЕЦЕПТ!

 

Коментари

Се уште нема коментари.

Бидете прв кој што ќе даде оценка “ПроКомбо капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site is registered on wpml.org as a development site.