Тибанол – Киберг
Close
Лазо Осмаков број 9
Работно време: 8.00-16.00 Понеделник - Петок

Тибанол

860.00 ден

Опис

Tibanol

Имуностимулатор

 

Го поддржува имуниот систем

 

10 капсули  644 мг

 

Тибанол

Додаток во исхрана

 

 

НАМЕНА: Тибанол ги комбинира благопријатните ефекти на биолошко активните растителни состојки, витамини и минерали врз имунитетот. Витамините А, Д,Ц, Б12 и минералите цинк, и селен допринесуваат за нормална функција на имуниот систем. Селенот, цинк и витамините Ц и Д допринесуваат за заштита на клетките од оксидативен стрес.

 

СОСТАВ на препорачана доза за дневен прием од 1 капсула (%ХРВ):

·         Рибино масло(EPA=57 mg; DHA=38 mg) -382.83 mg (**)

·         Говедски колострум(обезмастено млеко во прав Medsportiv*)- 75 mg(**)

·         Бета глукани од габички (Saccharomyces cerevisiae)- 75 mg(**)

·         Витамин Ц(аскорбинска киселина) – 26 mg (33%)

·         Екстракт од исушени корени од ѓумбир (Zingiber officinale Roscoe), екстрахиран со СО2, содржи 240 mg/g џинџероли-20 mg(**)

·         Масло од лист на еукалиптус(Eucaliptus radiate) – 15 mg (**)

·         Сув екстракт од прополис врз носач малтодекстрин(65%)-15 mg(**)

·         Лактоферин од кравјо млеко (Proferrin*)- 10.4 mg(**)

·         Цинк (цинк цитрат) – 1,5 мг (15%)

·         Витамин А (ретинил палмитат) – 800 mg РЕ (100%)

·         Селен (Л-селенметионин) -55 mg (100%)

·         Витамин Д (холекалциферол) – 5 mg (100%)

·         Витамин Б12 (цианокобаламин) – 2,5 mg (100%)

Дополнително содржи :  рибин желатин(капсула); хидроксипромилметилцелулоза( глазирачки агент); вода; силициум диоксид (нано, антислепувачки агент); железен диоксид (боја).

 

*ХРВ- хранлива референтна вредност

** нема препорачана дневна доза

Препорачана дневна доза: 1 капсула дневно,  со чаша вода. За поддрршка на имуниот систем- по 10 дена месечно за време на ризични периоди. При појава на проблем континуирана употреба од 30 дена.

Несакани ефекти: не се познати, не се препорачува употреба кај деца

Начин на чување: На собна температура (15-25степени) – на не прејака светлина . Да се чува на места недостапни за мали деца!

Да не се зголемува препорачаната денвна доза!

Производот не треба да се користи како замена на разновидна исхрана!

 

Тибамол  е произведен по патентирана технологија DUOCAP- (капсула во капсула) за комбинирање и двоетапно ослободување на состојките.

 

DUOCAP капсулите се

Без растворувачи

Без конзерванси

Без глутен

Без шекер

Без ГМО

Коментари

Се уште нема коментари.

Бидете прв кој што ќе даде оценка “Тибанол”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.