ПроКомбо бејби – Киберг
Close
Лазо Осмаков број 9
Работно време: 8.00-16.00 Понеделник - Петок

ПроКомбо бејби

705.00 ден

Категории: , Product ID: 4229

Опис

  • ПОСЕБНО ЗА СТОМАКОТ НА ВАШИТЕ НАЈМИЛИ
  • МАКСИМАЛЕН БРОЈ НА ПРОБИОТСКИ КУЛТУРИ-2 милијарди секој ден
  • ЕКСКЛУЗИВНО ВИСОКА ЕФИКАСНОСТ-специјална мешавина на пробиотски соеви

SynBalance® со клинички докажани ефекти

  • САМО 5 КАПКИ ДЕН-доза доволна за цел месец

КАКО ДА ЗНАЕТЕ КОГА  НАШИТЕ НАЈМИЛИ ИМААТ ПОТРЕБА ОД ПРОКОМБО БЕБИ?

Ако вашето дете има

Нарушувањата во нормалната стомачна функција често е знак за нарушена рамнотежа помеѓу „добрите“ и „лошите“ бактерии. Со цел брзо да ги победи „лошите“, ProCombo Baby обезбедува максимално количество „добри“ помагачи – дури 2 милијарди пробиотски бактерии кои успешно се справуваат со опасните непријатели.*

*Голем број клинички студии ја докажуваат способноста на пробиотските бактерии, ставени во ProCombo Baby, да го инхибираат развојот на патогени.

КАКО ПРОКОМБО БЕБИ ЌЕ МУ  ПОМОГНЕ НА ВАШЕТО ДЕТЕ?

ProCombo Baby има исклучително висока ефикасност поради неговата комбинирана формула од три специјални пробиотски соеви – SynBalance® Lactobacillus rhamnosus (LRh), SynBalance® Lactobacillus reuteri (LR) и SynBalance® Lactobacillus acidophilus (LA), кои работат заедно во синергија. Како резултат на тоа, ProCombo Baby ги има следните корисни ефекти:

БРЗО ЈА ВРАЌА  ЛЕСНОТИЈАТА  НА СТОМАКОТ

Нарушувањата во нормалната функција на гастроинтестиналниот тракт често се должат на зголемување на бројот на вирулентни бактерии во цревата. Проблемот почесто се појавува кај децата, бидејќи нивното тело е послабо и поранливо.

ПОМАГА ДА СЕ ИЗБЕГНАТ НЕСАКАНИТЕ ЕФЕКТИ ОД АНТИБИОТИЦИ

Третманот на децата со силни лекови крие многу ризици за функционирањето на младиот организам (особено за гастроинтестиналниот тракт), симптомите на тоа се непријатни, а понекогаш и опасни. Антибиотиците ги убиваат бактериите во телото – без разлика дали се „добри“ или „лоши“, што ја нарушува рамнотежата и често предизвикува дијареа и остри болки во стомакот.

ГО ПОДОБРУВА ПРИРОДНИОТ ИМУНИТЕТ

Малку познат факт е дека 70-80% од имунолошкиот одговор на човечкото тело зависи од гастроинтестиналниот тракт, односно здрав стомак значи здраво дете. Со подобрување на абдоминалната функција,

ЕДИНСТВЕНИОТ  ПРОКОМБО БЕБИ

ПРОБИОТИЧКА МЕШАВИНА –

ГРИЖА БЕЗ КОМПРОМИС

Пробиотикот ProCombo Baby е единствен од ваков вид . Неговата формулација е специјална мешавина од три пробиотски соеви SynBalance®, прецизно комбинирани еден со друг. Секој од соеви е клинички тестиран и има докажани придобивки за организмот, а во комбинација со другите два даваат сложено дејство и максимален ефект. Благодарение на овој ProCombo Baby му дава здравје и насмевка на вашето бебе или дете.

 

КАКО СЕ ВНЕСУВА?

5 капки на ден. Можете да додадете во млеко, чај или храна доколку не се топли.

ЗА КОЈА ВОЗРАСТ Е СООДВЕТЕН?

ProCombo Baby е погоден и за вашето бебе и за вашето возрасно дете.

КАКО ДА СЕ ЧУВА?

Пред отворање, на собна температура. По отворањето, во фрижидер.

КОЛКУ ДОЛГО ДА СЕ ЗЕМА?

Следете ја препораката на педијатарот. Пакувањето е доволно за цел месец.

Коментари

Се уште нема коментари.

Бидете прв кој што ќе даде оценка “ПроКомбо бејби”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.