Ноќен крем за избелување Melabel Whitening – Киберг
Close
Лазо Осмаков број 9
Работно време: 8.00-16.00 Понеделник - Петок

Ноќен крем за избелување Melabel Whitening

1,150.00 ден

Опис

50 мл

За хиперпигментирана кожа со флеки од секаков вид: пеги, старечки дамки, лузни од акни, после бременост и изгореници од сонце

Melabel Whiteningноќен крем за осветлување на темните дамки на кожата: пеги, старечки дамки, пигментирани лузни од акни, дамки по бременоста, хормонски терапии и изгореници од сонце. Уникатната комбинација на коџикова, гликолна и салицилна киселина го блокира прекумерното производство на меланин, ги ексфолира пигментираните клетки и ја стимулира регенерацијата на кожата.

Погоден за:

секој тип на кожа кој страда од хиперпигментација

За избелување на : пеги, старечки дамки, дамки од акни, пигментирани лузни, дамки за бременост, акни и хормонални терапии, дамки од сонце

Дејство:

  • Видно ги осветлува темните дамки
  • Обезбедува нежен пилинг
  • Го блокира прекумерното производство на меланин
  • Го измазнува и го подобрува целокупниот тен
  • Првите резултати се видливи по најмалку 4 недели

Како да се користи

Навечер, измијте ја кожата со вода или пена за избелување Мелабел и исушете ја добро. Нанесете го кремот за белење само на местата со темни дамки, избегнувајќи ја областа околу очите.

Во текот на првата недела, користете го кремот навечер, и со добра толеранција – секоја вечер најмалку 4-6 недели.

За оптимални резултати, комбинирајте со дневен крем за белење Melabel SPF50 +.

Важно:

Во текот на денот задолжително е да користите крема за сончање со висок фактор, без оглед на сезоната!

Не користете креми што содржат деривати на Ретин А и витамин А додека користите производи за белење.

За почувствителна кожа, може да почувствувате мало трнење и / или чувство на печење кое брзо поминува.

Состав:

 

aqua, paraffinum liquidum, cetearyl alcohol, peg-30 lanolin, peg-75 lanolin, cetyl alcohol, glyceryl stearate, peg-75 stearate, ceteth-20, steareth-20, glycolic acid, kojic acid, glycerin, dimethicone, parfum, benzoic acid, salicylic acid, titanium dioxide, linalool, hexyl cinnamal, benzyl salicylate, citronellol, geraniol, eugenol

 

Коментари

Се уште нема коментари.

Бидете прв кој што ќе даде оценка “Ноќен крем за избелување Melabel Whitening”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.