Курарти крем-гел – Киберг
Close
Лазо Осмаков број 9
Работно време: 8.00-18.00 Понеделник - Петок

Курарти крем-гел

360.00 ден

Категорија: Product ID: 4324

Опис

 

CURARTI крем-гел

Крем –гел за надворешна употреба и масажа

 

Состав:
AQUA, PROPYLENE GLYCOL, GLYCERIN, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL, ALCOHOL DENAT, XANTHAN GUM, ARNICA MONTANA FLOWER , HARPAGOPHYTUM PROCUMBENS ROOT EXTRACT, MELALEUCA ALTERNIFOLIA LEAF OIL , ROSMARINUS OFFICINALIS LEAF, SOLUBLE COLLAGEN, SODIUM CHONDROITIN SULFATE , GLUCOSAMINE SULFATE, CETETH-20, CETYL ALCOHOL, POTASSIUM SORBATE, SODIUM BENZOATE, MENTHOL, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, CAMPHOR, CURCUMA ANGUSTIFOLIA RHIZOME OIL, MENTHA PIPERITA OIL, GLYCERYL STEARATE, PEG-75 STEARATE, STEARETH-20, LIMONENE, DICHLOROBENZYL ALCOHOL, CITRIC ACID, PROPYL GALLATE, TOCOPHEROL.

Начин на употреба:

Одстранете ја заштитната алуминската фолија пред првата употреба.

Нанесете го Curarti крем-гел на кожата со нежни масажни движења до целосна апсорпција.

Избегнувајте допир на очи, слузокожа и оштетена кожа. Добро измијте ги рацете после апликацијата.

Рок на производство: втиснат на тубата

Рок на употреба 12 месеци по отворање

Производител : Пламека Шпанија, Барселона

Увозник КИБЕРГ Дооел, ул Лазо Осмаков бр 9, Велес

Потекло Шпанија

Коментари

Се уште нема коментари.

Бидете прв кој што ќе даде оценка “Курарти крем-гел”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.