Курарти Колагтиум – Киберг
Close
Лазо Осмаков број 9
Работно време: 8.00-16.00 Понеделник - Петок

Курарти Колагтиум

640.00 ден

Опис

Куркума за вашите зглобови

Колаген во 1 капсула

морски колаген

Овомет ®

Curarti ® комплексен куркумин

Хијалуронска киселина

Витамин Ц

 

Презентација

30 капсули од зеленчук

 

 

Здравствени тврдења

Содржи витамин Ц, кој придонесува за нормално формирање на колаген за нормално функционирање на ‘рскавицата, коските и кожата.

 

 

 

ЗА МАКСИМАЛНА ДНЕВНА ДОЗА: КОЛИЧИНА (на 1 капсула):

Мембрана од лушпа од јајце (Ovomet®), морски колаген (риба), средство за зголемување (целулоза), L-аскорбинска киселина обложена со глицерил тристеарат, Curarti® растворлив комплекс од бета-циклодекстрин (навлажнувач) и куркумин* (куркума -Curcuma longa- ризоми стандардизирани екстракт), натриум хијалуронат, средства против стврднување (магнезиумови соли на масни киселини, калциум фосфат, силициум диоксид). Школка: дериват на целулоза.

PER RECOMMENDED INTAKE QUANTITY (1 capsule)
Eggshell membrane (Ovomet®) 300 mg
Marine collagen (fish) 80 mg
Curarti® Complexed curcumin

(curcumin content)**

19,5 mg

(3,7 mg)

Vitamin C 12 mg (15% VRN)
Hyaluronic acid 11,4 mg

 

Како да се користи

Земете 1 капсула со чаша вода.

 

OVOMET® е регистрирана трговска марка на Eggnovo.

 

Овој производ не е лек и не е наменет за лекување болести.

 

– Додаток во исхраната.

– ризични групи на население: консултирајте се со вашиот стручњак.

– Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна, урамнотежена исхрана и здрав начин на живот.

– Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Да се чува подалеку од дофат на помали деца.

– Да се чува на ладно и суво место.

Коментари

Се уште нема коментари.

Бидете прв кој што ќе даде оценка “Курарти Колагтиум”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.