Refrigerance® Arnica 7% гел 55 ml – Киберг
Close
Лазо Осмаков број 9
Работно време: 8.00-16.00 Понеделник - Петок

Refrigerance® Arnica 7% гел 55 ml

250.00 ден

Опис

Refrigerance® Arnica 7% гел 55 ml

Арника Монтана е повеќегодишно растение распространето во Европа и Сибир, познато и користено со векови во традиционалната медицина. Се користи и како хомеопатски лек. Етеричното масло од арника содржи над 150 активни супстанции, вклучувајќи сесквитерпени, тритерпендиоли, азулен, танини, флавоноиди и многу други.

Употреба *

привремено ја ублажува мускулната болка и вкочанетост при:

  • полесни повреди
  • прекумерен напор
  • паѓање

ги намалува симптомите на модринки како што се:

  • болка
  • оток
  • промена на бојата

 

Козметичкиот производ се нанесува неколку пати на ден на погодените области на кожата со лесни движења на масажа до целосна апсорпција. Продира длабоко во кожата без да остава траги на неа.

Коментари

Се уште нема коментари.

Бидете прв кој што ќе даде оценка “Refrigerance® Arnica 7% гел 55 ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.