Pure skin Glow – дневен крем – Киберг
Close
Лазо Осмаков број 9
Работно време: 8.00-16.00 Понеделник - Петок

Pure skin Glow – дневен крем

1,060.00 ден

Опис

За длабока хидратација и регенерација на кожа со  исушен тен и првите знаци на стареење

Дневен крем за осветлување и реструктуирање кој се бори со првите знаци на стареење. Комбинацијата на хијалуронска киселина со ниска молекуларна тежина и ниацинамид ја враќа густината и еластичноста, исполнувајќи ја кожата со сочност, сјај и оптимална хидратација. Трансекамичната киселина во формулата има регенерирачки ефект и гарантира долготраен сјаен тен. Високиот крем за сончање SPF50 + е вграден во свиленкаста текстура која веднаш се апсорбира без остатоци.

Погоден за:

  • било кој тип на кожа
  • исушен и нерамномерен тен
  • зголемени пори
  • девитализирана кожа
  • фини линии и први брчки

Дејство:

  • Го осветлува и освежува тенот
  • Ја обновува кожата и ја исполнува со густина
  • Моќно ја хидрира кожата до најдлабоките слоеви
  • Ја зголемува еластичноста
  • Висока широка спектар UVA + UVB заштита од сонце SPF 50+

Како да се користи

Нанесете тенок слој на лицето и вратот секое утро со лесни движења за масажа. Повторете во текот на денот доколку е потребно.

Важно:

За да одржите многу високо ниво на заштита од сонце, повторно нанесете за време на продолжен престој на отворено, по пливање или интензивно потење.

Состојки:

aqua, niacinamide, propylheptyl caprylate, butyl methoxydibenzoylmethane, ethylhexyl salicylate, bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine, glycerin, tranexamic acid, peg-20 methyl glucose sesquistearate, tocopheryl acetate, methyl glucose sesquistearate, dimethicone, sodium hyaluronate, phenoxyethanol, sodium acrylates copolymer, parfum, lecithin, ethylhexylglycerin, xylitylglucoside, anhydroxylitol, xylitol

Активни состојки

Хијалуронска киселина – обезбедува моќна и долготрајна 3Д хидратација. Ултра-ниската молекуларна тежина му овозможува да навлезе до најдлабоките слоеви на кожата, навлажнувајќи ја и пополнувајќи ја со густина.

Ниацинамид – измазнува ситните линии и брчките, подобрување на структурата на кожата, забрзување на регенерација и синтезата на колаген и церамиди. Го осветлува и изедначува целокупниот тен и ја прави кожата сјајна, здрава и со помлад изглед. Ја подобрува својата заштитна функција кон околината.

Транексамична киселина – трајно ја осветлува и освежува кожата и има силен подмладувачки ефект. Видно ги намалува темните пигментни дамки поради акни, повреди на кожата, прекумерна изложеност на сонце, бременост, старечки дамки и друго.

Фосфолипиди – придонесуваат за подобрување на бариерата на кожата и во исто време ја подобруваат пенетрацијата на активните состојки во неа. Благодарение на фосфолипидите, конзистентноста на кремот е лесна и течна, а нејзината текстура е нежна, брзо се апсорбира без маснотии и е исклучително пријатна за нанесување.

 

Коментари

Се уште нема коментари.

Бидете прв кој што ќе даде оценка “Pure skin Glow – дневен крем”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.