PURE SKIN EYE SERUM  15 ml – Киберг
Close
Лазо Осмаков број 9
Работно време: 8.00-16.00 Понеделник - Петок

PURE SKIN EYE SERUM  15 ml

950.00 ден

Опис

 

КРЕМ ЗА ОКОЛУ  ОЧИ – СЕРУМ за секојдневна нега за првите знаци на стареење – фини линии, брчки, темни кругови, замор, оток и сува кожа.

 

Лесната, но интензивна формула на серумот за очи се топи во кожата, нежно хидрирајќи и ослободувајќи го моќното дејство на коктел од хијалуронска киселина, пептиди, кофеин и рускогенин. Тие видно ги намалуваат отокот и темните кругови под очите, ги пополнуваат фините линии и брчките и веднаш го осветлуваат изгледот.

НАЧИН  НА  УПОТРЕБА:

Наутро и навечер на чиста кожа.

СОСТОЈКИ:

AQUA, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, SQUALANE, TRANEXAMIC ACID,XYLITYLGLUCOSIDE, SODIUM HYALURONATE, CAFFEINE, AMMONIUM POLYACRYLOYLDIMETHYL TAURATE, PHENOXYETHANOL, ANHYDROXYLITOL, GLYCERIN, XYLITOL, HESPERIDIN METHYL CHALCONE, RUSCUS ACULEATUS ROOT EXTRACT, ETHYLHEXYLGLYCERIN, STEARETH-20, CITRIC ACID, SODIUM BENZOATE, DIPEPTIDE-2, POTASSIUM SORBATE, PALMITOYL TETRAPEPTIDE-7

АКТИВНИ СОСТОЈКИ:

Хијалуронска киселина – Моќна интензивна хидратација за моментален ефект на измазнување и зацврстување

Пептиден коктел* – Ги намалува отокот и вреќичките под очите

Кофеин – ја подобрува циркулацијата на крвта и ја намалува дренажата во пределот околу очите

Рускогенин – има вазоконстриктивно и зајакнувачки ефект врз еластичноста на венските ѕидови

Сквалан – ја омекнува и ја подобрува еластичноста на кожата

Транексамична киселина – трајно ја осветлува и осветлува кожата, го изедначува тенот и ги зајакнува ѕидовите на садовите во пределот околу очите

 

*Патентирана формула Eyeliss – клиничка студија со 20 жени на возраст од 40-60 години, две апликации дневно во тек на 56 дена. Резултати докажани со морфометриски истражувања – 70% намалување на волуменот на ќесите под очите.

Коментари

Се уште нема коментари.

Бидете прв кој што ќе даде оценка “PURE SKIN EYE SERUM  15 ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.