Odorex Foot антиперспирантен спреј за стапала – Киберг
Close
Лазо Осмаков број 9
Работно време: 8.00-16.00 Понеделник - Петок

Odorex Foot антиперспирантен спреј за стапала

715.00 ден

Нема на залиха

Опис

40 ml

Против прекумерно потење и непријатен мирис на нозете со ефект до 10 дена

Антиперспирантен спреј и мирис на стапалото, кој обезбедувадо 10 дена заштита по само една апликација. Единствениот механизам делува сам о на хиперактивни потни жлезди, без да влијае на целокупната терморегулација.

Се користи според шема во согласност со ритамот на вашето тело.

Ефикасен и економиченпроизвод.

Погоден за:

 • прекумерно потење и непријатен мирис
 • стапала / нозе

Дејство:

 • Заштитува од потење 10 до 14 дена
 • Ги отстранува непријатните мириси
 • Не ја нарушува терморегулацијата
 • Не остава дамки на облеката

Како да се користи

Пред првата употреба, измијте ги нозете навечер со сапун и вода и проверете дали се совршено суви, а потоа нанесете го спрејот. Наутро исплакнете со вода. Повторете ја постапката 3 последователни вечери на здрава, измиена и добро исушена кожа.

За да го одржите ефектот, потоа нанесете еднаш на секои 7 до 14 дена според вашиот личен распоред. На пример, ако се појави потење на 10 -тиот ден по првата употреба, нанесете Odorex Foot еднаш на секои 9 дена.

Важно:

 • Не треба да користите Odorex Foot секој ден!
 • Секогаш сушете го местото на лекување совршено пред да го нанесете производот.
 • Нанесете Odorex Foot само на здрава и неоштетен акожа.
 • Не користете го производот ако сте преосетливи на соли од алуминиум.
 • Не користете Оdorex Foot, ако имате габични и други воспалителни заболувања, тие треба да се третираат.
 • Ако почувствувате печење, чешање или црвенило, престанете да го користите производот. Ако поплаките не стивнат во рок од три дена, консултирајте се со дерматолог.

Состав:

aqua, alcohol, aluminum chloride, glycerin, methenamine, parfum

Активни состојки

 1. Aluminium chloride- Алуминиум хлорид – штити од потење
 2. Glycerin- Глицерин – ја омекнува, навлажнува и ја зголемува еластичноста на кожата, ја штити од сушење и ги зголемува заштитните функции

 

 

Коментари

Се уште нема коментари.

Бидете прв кој што ќе даде оценка “Odorex Foot антиперспирантен спреј за стапала”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.