Odorex Deo антиперспирант рол-он со продолжено дејство – Киберг
Close
Лазо Осмаков број 9
Работно време: 8.00-16.00 Понеделник - Петок

Odorex Deo антиперспирант рол-он со продолжено дејство

690.00 ден

Опис

40 мл

Против прекумерно потење и непријатен мирис на пазувите и дланките со ефект до 10 дена

Roll-on против потење и непријатен мирис на пазувите и дланките, која овозможува до 10 дена на заштита по само една апликација. Единствениот механизам делува само на хиперактивни потни жлезди, без да влијае на целокупната терморегулација. Се користи според шема во согласност со ритамот на вашето тело.

Ако сакате, можете да го комбинирате со парфеми, дезодоранси и сапуни кои не влијаат на неговиот ефект.

Ефикасен и економичен производ.

Погоден за:

 • прекумерно потење и непријатен мирис
 • дланки и пазуви

Дејство:

 • Заштитува од потење 10 до 14 дена
 • Ги отстранува непријатните мириси
 • Не ја нарушува терморегулацијата
 • Не остава дамки на облеката

Како да се користи

 • Пред првата употреба навечер, измијте ги пазувите со сапун и вода и проверете дали се совршено суви, а потоа нанесете го спрејот. Наутро исплакнете со вода. Повторете ја постапката 3 последователни вечери на здрава, измиена и добро исушена кожа.
 • За да го одржите ефектот, потоа нанесете еднаш на секои 7 до 14 дена според вашиот личен распоред. На пример, ако се појави потење на 10 -тиот ден по првата употреба, нанесете го Одорекс Део еднаш на секои 9 дена. Во овој интервал можете да користите парфеми, дезодоранси и сапуни, бидејќи тие не влијаат на ефективноста на ролната.

Важно:

 • Не треба да користите Odorex Deo секој ден!
 • Секогаш сушете го местото на апликација совршено пред да го нанесете производот.
 • Не планирајте депилација на денот на апликацијата.
 • Нанесете Odorex Deo само на здрава и неповредена кожа и најмалку 24 часа по депилација од пазувите.
 • Не користете го производот ако сте преосетливи на соли од алуминиум.
 • Ако почувствувате печење, чешање или црвенило, престанете да го користите производот. Ако симптомите не исчезнат во рок од 3 дена, консултирајте се со дерматолог.

Состав :

aqua, alcohol, aluminum chloride, glycerin, hydroxyethylcellulose, methenamine, parfum

Активни состојки

 1. Aluminium chloride-Алуминиум хлорид – штити од потење
 2. Glycerin-Глицерин – ја омекнува, навлажнува и ја зголемува еластичноста на кожата, ја штити од сушење и ги зголемува заштитните функции

Коментари

Се уште нема коментари.

Бидете прв кој што ќе даде оценка “Odorex Deo антиперспирант рол-он со продолжено дејство”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.