Melabel Sun SPF 50+ крема за сончање – Киберг
Close
Лазо Осмаков број 9
Работно време: 8.00-16.00 Понеделник - Петок

Melabel Sun SPF 50+ крема за сончање

940.00 ден

Опис

50 мл

За сите типови кожа, светла и чувствителна, за лице, врат и гради

За спречување на алергии на сонце и против пигментација за време на бременоста, хемиски пилинг и други ласерски процедури

Лесен и навлажнувачки крем за лице и деколте, кој обезбедува многу висока заштита од широк спектар од УВА / УВБ зраци (СПФ 50+) и го намалува ризикот од предканцерогени и канцерогени формации на кожата. Содржи витамин Е – моќен антиоксиданс со активно дејство против штетните ефекти на животната средина. Брзо се апсорбира и не остава бели траги.

Погоден за сите типови кожа, особено за чувствителна и светла.

Погоден за:

  • Лице, врат и деколте
  • Сите типови кожа, особено светла и чувствителна
  • За време на бременоста
  • Алергија на сонце
  • Хемиски пилинг и ласерски процедури

Дејство:

  • Сигурна заштита од UVA и UVB зрачење
  • Ја хидрира кожата
  • Заштитува од штетните ефекти на животната средина
  • Заштитува од фото -стареење
  • Го намалува ризикот од преканцерозни и канцерогени формации на кожата

Како да се користи

Нанесете обилна количина крем на лицето и деколтето 20 минути пред првото изложување на сонце. За долг престој на отворено, користете на секои 2-3 часа, а исто така и после капење / пливање и потење.

Состав :

aqua, ethylhexyl methoxycinnamate, paraffinum liquidum, cetearyl alcohol, peg-30 lanolin, peg-75 lanolin, ethylhexyl salicylate, butyl methoxydibenzoylmethane, cetearyl alcohol, ceteareth-30, cetyl alcohol, glyceryl stearate, peg-75 stearate, ceteth-20, steareth-20, dimethicone, titanium dioxide, zinc oxide, tocopheryl acetate, glycerin, polyquaternium-37, bht

 

 

 

Коментари

Се уште нема коментари.

Бидете прв кој што ќе даде оценка “Melabel Sun SPF 50+ крема за сончање”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.