Keratolin foot 25% Уреа – крем за испукани пети – Киберг
Close
Лазо Осмаков број 9
Работно време: 8.00-16.00 Понеделник - Петок

Keratolin foot 25% Уреа – крем за испукани пети

350.00 ден

Опис

50 мл

Сува и испукана кожа на петиците, стапалата, колената и лактите. Дијабетично стапало.

Крем за пилинг и омекнување на груба и испукана кожа на петиците – видливи резултати за само 7 дена. Комбинацијата од 25% уреа и хидратантен комплекс интензивно ги ексфолира мртвите клетки, истовремено омекнувајќи, смирувајќи и зачувувајќи ја природната рамнотежа вода-липиди на новооткриената здрава кожа. Првите ефекти се видливи само по 3 дена, а редовната употреба ги прави потпетиците мазни и нежни. Може да се користи и за груба кожа на лактите и колената. Производот е погоден за дијабетичари, хипоалергичен и не содржи парабени.

Погоден за:

  • сува и испукана кожа на петиците, стапалата, лактите и колената
  • Дијабетично стапало

Дејство:

  • Ефикасно го ексфолира мртвиот слој на клетки
  • Брзо ја омекнува сувата и груба кожа
  • Хидрира длабоко и смирува
  • Ги задржува природнуит водено- липиден баланс на кожата

Како да се користи

Нанесете на измиена и исушена кожа еднаш или два пати на ден. За да се забрза акцијата, петиците се истругаат со пемза или турпија за време на бањање. За уште побрз резултат, носете памучни чорапи ноќе.

Состав :

aqua, urea, cetearyl alcohol, ceteareth-30, butyrospermum parkii (shea) butter, dimethicone, cetyl alcohol, glyceryl stearate, peg-75 stearate, ceteth-20, steareth-20, glycerin, alcohol, titanium dioxide, menthol, bht

Коментари

Се уште нема коментари.

Бидете прв кој што ќе даде оценка “Keratolin foot 25% Уреа – крем за испукани пети”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.