Acne Out сапун – Киберг
Close
Лазо Осмаков број 9
Работно време: 8.00-16.00 Понеделник - Петок

Acne Out сапун

360.00 ден

Опис

За многу мрсна и склона кон акни кожа

 

Сапун со 100% природни растителни состојки за совршено миење на многу мрсна и склона кон акни кожа на лицето и телото. Ја чисти кожата, го отстранува вишокот маснотии и ја одржува оптималната pH вредност. Содржи ефикасна комбинација на салицилна и млечна киселина, која длабоко ги чисти порите и спречува појава на мозолчиња и нови црни точки.

Погоден е за секојдневна нега на лице и тело и ја подготвува кожата за активните производи од серијата Acne Out.

 

Погоден за:

 

  • многу мрсна и проблематична кожа
  • кожа склона кон појава на акни
  • за единечни мозолки во одредени периоди доколку е потребно
  • за акни на лицето, градите, грбот и други делови од телото

Дејство:

  • Ја мие нечистотијата и вишокот маснотии
  • Ги чисти и затегнува порите во длабочина
  • Спречува појава на нови црни точки и мозолчиња
  • Не ја иритира или суши кожата склона кон акни
  • Ја остава кожата чиста и цврста

Како да го користите

За оптимални резултати, измијте го лицето наутро и навечер со сапун и млака вода.

По сушењето, нанесете друг производ од серијата Acne Out против мозолчиња и маснотии по потреба – активен производ за лекување на проблематични области или хидратантна нега за терапија за одржување.

Ако не страдате од проблематична кожа, но се борите со прекумерна маснотија, користете го сапунот еднаш дневно.

Совет:

Ако се чувствувате суво и затегнато по употребата на сапунот, додадете хидро активен крем.Сапунот е погоден за секојдневна употреба

 

 

Коментари

Се уште нема коментари.

Бидете прв кој што ќе даде оценка “Acne Out сапун”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.