Acne Out сет – Киберг
Close
Лазо Осмаков број 9
Работно време: 8.00-16.00 Понеделник - Петок

Acne Out сет

1,700.00 ден

Опис

Комплексна нега за мрсна кожа со претежно гнојни мозолчиња и видливи несовршености

Содржи: Активен лосион 60 мл, навлажнувачки крем Акни аут хидроактивен 60 мл, подарок Акни акси Окси миење 50 мл

Промотивниот комплет содржи:

Гелот Acne Out Oxy Wash, збогатен со млечна киселина и 99,9% чист хипербаричен кислород, длабоко ги чисти и затегнува порите и го подобрува изгледот на кожата.

Активниот лосион Acne Out ефикасно влијае на маснотијата, спречува појава на нови мозолчиња и црни точки. Се нанесува без миење.

Хидратантна крема Acne Out Hydro Active ја смирува кожата подложена на агресивна терапија со производи против акни кои имаат силен ефект на сушење. Кремот има моќен антиоксиданс и ревитализирачки ефект врз кожата и не ги затнува порите. Соодветна основа за шминка.

Како да го користите

Измијте го лицето наутро и навечер со млака вода и гел за миење со акни и исушете го добро.

Со влажен памук, нанесете активен лосион за акни на местата со активни мозолчиња, избегнувајќи ја контурата на очите.

По најмалку 10-15 минути, нанесете навлажнувачки крем Acne Out Hydro Active на целото лице и вратот.

За оптимални резултати, нанесете ги чекорите редовно, два пати на ден – наутро и навечер.

Важно:

Секогаш мијте ги рацете со вода после употреба на активен лосион за акни.

Коментари

Се уште нема коментари.

Бидете прв кој што ќе даде оценка “Acne Out сет”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.