ЏЕЛИ КИДС ДОБРА НОЌ – Киберг
Close
Лазо Осмаков број 9
Работно време: 8.00-16.00 Понеделник - Петок

ЏЕЛИ КИДС ДОБРА НОЌ

830.00 ден

Опис

ЏЕЛИ КИДС  ДОБРА НОЌ /JELLY KIDS SWEET DREAMS

Додаток во исхрана со мелатонин и традиционални билки

150 мл, 250 мл

Мелатонинот помага во намалување на времето за заспивање

УПОТРЕБА:

Сирупот е наменет за  деца над 3 година ,земете по 10 мл дневно пола час пред спиење.

Протресете го добро  шишето  пред употреба за да се хомогенизира течноста.  Талогот на дното од шишето е од присуството на свежиот матичен млеч и неговите активни компоненти.

Дневна  доза 10 мл
Камилица 125 mg
Маточина 400 mg
Липа 125 mg
Лаванда 200 mg
Свеж матичен млеч 150 mg
Мелатонин 1  mg

 

СОСТОЈКИ : Фруктоза, вода, Свеж матичен млеч;Течен екстракт од цветови на камилица (Matricaria chamomilla l.); Сув екстракт од листови од маточина(Melissa officinalis L.); сув екстракт од цветови на липа  (Tillia platyphyllos Scop); сув екстракт од цветови на лаванда (LAVANDULA OFFICINALIS Chaix) ;конзерванс: калиум сорбат; арома: тутифрути; ацидулатор: цитрична киселина; Мелатонин

ОПАКОВКА: 150 мл , 250 мл

На собна температура на суво и темно место, недостапно за деца, протресете добро пред употреба.  Да не се пречекорува дневната доза.  Додатокот во исхрана не треба да се користи како замена за разновидната исхрана. Разновидна и балансирана исхрана е услов за добро здравје.

Коментари

Се уште нема коментари.

Бидете прв кој што ќе даде оценка “ЏЕЛИ КИДС ДОБРА НОЌ”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.