ЏЕЛИ КИДС АПЕТИТ – Киберг
Close
Лазо Осмаков број 9
Работно време: 8.00-16.00 Понеделник - Петок

ЏЕЛИ КИДС АПЕТИТ

890.00 ден

Опис

ЏЕЛИ КИДС  АПЕТИТ /JELLY KIDS APETIT

Додаток во исхрана од свеж матичен мед со витамини и без глутен

250 мл

УПОТРЕБА:

Сирупот е наменет за  деца од  3 година нагоре по 1 кафена лажичка – 5 мл- дневно , наутро на гладно.

Протресете го добро  шишето  пред употреба за да се хомогенизира течноста.  Талогот на дното од шишето е од присуството на свежиот матичен млеч и неговите активни компоненти.

Дневна  доза 5 мл
Свеж матичен млеч 75 mg
Екстракт од хининово дрво (Cinchona bark extract) 10 mg
Витамин А 400 mg
Витамин В 1 0,55 mg
Витамин В2 0,7 mg
Витамин В3 8 mg
Витамин С 40 mg
Витамин Д3 2,5 mg

 

СОСТОЈКИ : Фруктозен сируп и вода, Свеж матичен млеч; Л-аскорбинска киселина (Витамин Ц), Екстракт од хининово дрво (Cinchona bark extract)конзерванс: калиум сорбат; Витамин Б3; арома : сладок корен (Glycyrrhiza glabra L.), Ретинил палмитат (Витамин А), арома: јагода; холекалциферол (Витамин Д3); рибофлавин (Витамин Б2); тиамин (Витамин Б1)

ОПАКОВКА:  250 мл

На собна температура на суво и темно место, недостапно за деца, протресете добро пред употреба.  Да не се пречекорува дневната доза.  Додатокот во исхрана не треба да се користи како замена за разновидната исхрана. Разновидна и балансирана исхрана е услов за добро здравје.

Коментари

Се уште нема коментари.

Бидете прв кој што ќе даде оценка “ЏЕЛИ КИДС АПЕТИТ”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.