Фитокардин – Киберг
Close
Лазо Осмаков број 9
Работно време: 8.00-16.00 Понеделник - Петок

Фитокардин

520.00 ден

Опис

Фитокардин е додаток во исхраната за здраво срце. Содржи оптимална комбинација од три докажани активни состојки : екстракт од листови и цветови на глог , коензим Q10 и магнезиум .

Фитокардин преку своите состојки:
• магнезиумот помага во одржување на нормалната мускулна контракција ;
• магнезиумот помага за електролитен баланс ;
• магнезиумот помага во отпорност на ментален стрес и нормална психолошка функција ;
• магнезиумот помага за нормален енергетски метаболизам.

Состав (на една капсула):
– 100 mg сув екстракт од глог (Crataegus monogyna extract);
– 10 mg коензим Q10;
– 100 mg магнезиум хидроксид одговара на 41 mg магнезиум (Mg);
– Помошни супстанции.

Дозирање: По една капсула наутро и навечер за време на оброк. Производот е погоден за лица над 12 години.
Пакување: 30 капсули во пакувањето.

 

Коментари

Се уште нема коментари.

Бидете прв кој што ќе даде оценка “Фитокардин”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.