Спреј против потење Odorex Deo – Киберг
Close
Лазо Осмаков број 9
Работно време: 8.00-16.00 Понеделник - Петок

Спреј против потење Odorex Deo

700.00 ден

Нема на залиха

Опис

40 мл

Против прекумерно потење и непријатен мирис на пазувите и дланките

Антиперспирантен спреј против непријатен мирис на дланките и пазувите, кој обезбедува до 10 дена заштита по само една апликација. Се користи според шема во согласност со ритамот на вашето тело. Добро се комбинира со парфеми, дезодоранси и сапуни кои не влијаат на неговиот ефект. Ефикасен и економичен производ. Единствениот механизам делува само на хиперактивни потни жлезди, без да влијае на целокупната терморегулација.

 

Погоден за:

  • прекумерно потење и непријатен мирис
  • дланки и пазуви

Дејство:

  • Заштитува од потење 10 до 14 дена
  • Спречува непријатни мириси
  • Не ја нарушува терморегулацијата
  • Се комбинира со парфеми, сапуни и дезодоранси кои не влијаат на ефектот

Како да се користи

За прва употреба, нанесете 3 последователни вечери на здрава, измиена и добро исушена кожа, а наутро исплакнете со вода. За да го одржите ефектот, потоа нанесете еднаш на секои 7 до 14 дена според вашиот личен распоред. На пример, ако потењето се појави на 10 -тиот ден по првата употреба, нанесете Odorex Deo еднаш на секои 9 дена.

Во овој интервал можете да користите парфеми, дезодоранси и сапуни, бидејќи тие не влијаат на неговата ефикасност.

 

Важно:

Не треба да користите Odorex Deo секој ден!

Не планирајте отстранување на влакна на денот на апликацијата.

Нанесете Odorex Deo само на здрава и неповредена кожа и најмалку 24 часа по отстранување на влакна од пазувите.

Не користете го производот ако сте преосетливи на соли од алуминиум.

Ако почувствувате печење, чешање или црвенило, престанете да го користите производот. Доколку поплаките не стивнат во рок од три дена, консултирајте се со дерматолог.

Состав:

aqua, alcohol, aluminum chloride, glycerin, methenamine, parfum

 

Коментари

Се уште нема коментари.

Бидете прв кој што ќе даде оценка “Спреј против потење Odorex Deo”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.