Секси магнет – Киберг
Close
Лазо Осмаков број 9
Работно време: 8.00-16.00 Понеделник - Петок

Секси магнет

600.00 ден

Категорија: Product ID: 4214

Опис

Sex Mag апликатор

Намена: Апликаторот е наменет за третман на генито-уринарни заболувања кај жени и мажи и за зголемување на потенцијата. Терапевтскиот ефект се постигнува кога апликаторот ќе дојде во контакт со телото поради влијанието на магнетното поле врз човечките ткива и органи.

Апликаторот е изработен од пластика со вградени високи индукциски постојани магнети од двете страни. При користење на апликаторот, во пределот на карлицата се создава магнетно поле, кое ја подобрува циркулацијата на крвта и го елиминира воспалението во гениталиите и мочниот меур, го зајакнува мускулниот ѕид и сфинктерот на мочниот меур, го нормализира мокрењето и ја зголемува потенцијата кај мажите. Се препорачува за сите мажи на возраст над 50 години за да се спречи развојот на аденом и да се спротивстави на намалувањето на сексуалната функција.

Пропишано за:

– Често мокрење,

– циститис, уретритис,

– простатитис,

– аденом на простата,

– намалена потенција,

 

Процедура за аплицирање:

Апликаторот мора да се носи непрекинато или по потреба во препоните или пубичната област во посебен џеб прикачен на долната облека.

Пластичната обвивка овозможува хигиена во вода со сапуница.

Спецификации:

Магнетна индукција на површината, не помалку, mT – 45;

Тежина, кг (не повеќе) – 0,03

Нивото на магнетна индукција се одржува најмалку 7 години.

КОНТРАИНДИКАЦИИ:

Нема

Коментари

Се уште нема коментари.

Бидете прв кој што ќе даде оценка “Секси магнет”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.