Sebomax крем против себореа – Киберг
Close
Лазо Осмаков број 9
Работно време: 8.00-16.00 Понеделник - Петок

Sebomax крем против себореа

890.00 ден

Опис

30 мл

За сува, црвена и кожакоја се лупи  во Т-зоната , со себороичен дерматитис на лицето

Смирувачки крем за сува, иритирана и  кожа  која се лупи во Т -зоната на лицето – брадата, носот, челото. Содржи сулфур – докажан класичен антисебороичен агенс. Хидратантниот комплекс на пантенол и витамин Е има антиоксидантно и смирувачко дејство на црвената и ронлива кожа и ја одржува во одлична состојба долго време.

Погоден за:

  • сува, црвена, кожа која се лупи на лицето во Т-зоната (веѓи, нос, брадата)
  • себороичен дерматитис

Дејство:

  • Ја смирува сувата и кожата која се лупи
  • Навлажнува и храни

Како да се користи

Нанесете тенок слој крем на погодените области навечер. По околу една недела, можете да го користите кремот секоја вечер додека кожата не се смири целосно. За да го спречите и одржите резултатот, користете еднаш на секои 5 до 7 дена.

Важно:

Можна е мала иритација на третираните области во текот на првите денови на употреба, изразена во црвенило и печење, која исчезнува по неколку дена. Во овие случаи, се препорачува да се разреди употребата на кремот – еднаш на секои 2 до 4 дена.

Сотав:

aqua, paraffinum liquidum, cetearyl alcohol, peg-30 lanolin, peg-75 lanolin, crotamiton, glyceryl stearate, ceteareth-20, ceteareth-12, cetearyl alcohol, cetyl palmitate, triethanolamine, sulfur, carbomer

 

 

 

Коментари

Се уште нема коментари.

Бидете прв кој што ќе даде оценка “Sebomax крем против себореа”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.