ПСОРИАЗАЛ ПЛУС – Киберг
Close
Лазо Осмаков број 9
Работно време: 8.00-16.00 Понеделник - Петок

ПСОРИАЗАЛ ПЛУС

1,050.00 ден

Категории: , Product ID: 3134

Опис

Го зајакнува здравјето на кожата
Додаток на исхраната

60 таблети по 420 мг

Намена:
ПСОРИАЗАЛ ПЛУС ги одржува функциите и здравјето на кожата. Растителните екстракти го помагаат крвоснабдувањето на кожата и ги одржуваат нејзините закрепнувачки функции. Активните супстанции вршат комплексно влијание на кожата , помагаат во тонизирањето и стабилизација на работата на крвните садови со подобрување на нејзиниот метаболизам.

Состав на една таблета/препорачана дневна доза од внес на 2 таблети

Сарсапарила корен( Extr.Rad.Smilax officinalis) 100 мг/ 200мг
Лист од бреза (Extr.Fol.Betulae albae) 75 мг/ 150 мг
Лист од коприва (Extr.Fol.Urticae dioicae) 25 мг/ 50 мг
Корен од чичок ( Extr.Rad.Bardanae) 25 мг/ 50 мг
Камшик (Extr.Hrb.Agrimoniae) 25мг/ 50 мг

Помошни материи: вивапур, пченично брашно, магнезиум стеарат, малтодекстрин

Несакани ефекти: Не се препорачува употреба кај бремени жени и доилки како и
лица кои се чувствителни на состојките на производот.

Начина на употреба: Препорачана дневна доза- 2 пати по 1 таблета дневно по
јадење.
Производот не се користи како замена за разновидна исхрана.
Да не се зголемува препорачаната дневна доза.

Чување: На собна температура (15-25 С), на суво и темно место. Да се чува на
место недостапно за деца.

Производител: ВИТА ХЕРБ ИНТ ЕООД Бугарија
Увозник Киберг ДООЕЛ
тел 043-223-520

Коментари

Се уште нема коментари.

Бидете прв кој што ќе даде оценка “ПСОРИАЗАЛ ПЛУС”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.