МЕБО МАСТ – за Рани и Изгореници – Киберг
Close
Лазо Осмаков број 9
Работно време: 8.00-16.00 Понеделник - Петок

МЕБО МАСТ – за Рани и Изгореници

1,090.00 ден

Категории: , Product ID: 4518

Опис

 

ОПИС

MEBO е 100% природна маст. Состојките на маста се широко користени во традиционалната кинеска медицина.

MEBO мастата смирува, навлажнува и обезбедува долготрајна здрава средина за негување и промовирање на здрава кожа. Долготрајната употреба може да помогне да се подобри текстурата и изгледот на кожата.

Нанесена на кожата, MEBO мастата формира тенок слој кој ги изолира надворешните надразнувачи и ја намалува веројатноста за контаминација.

Пакување: 40 гр.

ПРИМЕНА

Својствата на производот се должат на ботаничките екстракти: кинеска кора од фелодендри (Phellodendri Chinensis Cortex), корен од череп од Бајкал (Scutellariae Radix) и кинески коптис ризом (Coptidis Rhizoma), кои се екстрахирани со масло од сусам (Sesamum Indicum Seed Oil и) измешан со пчелин восок (Пчелин восок).

 

Карактеристично: Маст со светло до темно жолто-кафеава боја и арома на масло од сусам.

 

УПАТСТВА ЗА УПОТРЕБА:

Нанесете тенок слој од 1 mm дебелина на погодената област 4-5 пати на ден. Пред да нанесете нов слој, неопходно е да се отстранат остатоците од производот со стерилна газа. Не користете други средства за чистење.

Производител: MEBO International, кат 11, зграда A, The Spaces International Center, 8 Dongdaqiao St., Chaoyang District, Пекинг, Кина, 100020;

Коментари

Се уште нема коментари.

Бидете прв кој што ќе даде оценка “МЕБО МАСТ – за Рани и Изгореници”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.