Магнетна маска за убавина – Киберг
Close
Лазо Осмаков број 9
Работно време: 8.00-16.00 Понеделник - Петок

Магнетна маска за убавина

600.00 ден

Категорија: Product ID: 3162

Опис

Магнетна маска на младоста – офталмолошки магнето-еластичен апликатор

ЦЕЛ: Магнетната маска помага во ублажување на замор на очите, ублажување на главоболка, како и предвремено стареење на кожата и создавање на брчки околу очите. Магнетопунктурниот офталмолошки апликатор е наменет за терапевтски ефект на трајно магнетно поле на биолошки активни точки лоцирани на кружниот мускул на окото и веѓата, врз основа на принципите на класичната ориентална рефлексологија. „Маска на младоста“ делува благотворно на состојбата на очните капаци, стареењето на кожата околу очите, ја зголемува нејзината еластичност, го спречува создавањето на брчки и ги намалува постоечките, а се користи и за лекување на конјунктивитис, за подобрување на меморијата, расположение, емоции и општата состојба на телото. „Маската на младоста“ може да се користи самостојно или во комбинација со други лекови. Апликаторот се состои од  маска, во која се вметнати 11 еластомагнети, лоцирани на ниво на активни биолошки точки – кружниот мускул на окото и веѓата. Обликот на маската, големини на процепите за очите и носот се исти за сите примероци. Магнетна индукција на површината на еластомагнетите mT – 35 + 10. Магнетните својства се задржуваат 7 до 8 години.

Постапка за нанесување: Пред да ја ставите „Маската на младоста“, темелно исчистете ја кожата на лицето од козметика. Нанесете го апликаторот на вашето лице, поставувајки ги соодветно  отворите на очите и носот и прицврстете го затворачот на задниот дел од главата. Со лесни движења на прстите премачкајте ја маската на лицето. Носете го апликаторот најмалку еден час дневно.  За најдобри резултати, оставете да делува преку ноќ.

Контраиндикации: Индивидуален магнетен имунитет, бременост.

Одржување: Исчистете ја маската со детергенти, исплакнете со чиста вода, исушете ја со крпа.

Коментари

Се уште нема коментари.

Бидете прв кој што ќе даде оценка “Магнетна маска за убавина”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.