Магнетен пајак – Киберг
Close
Лазо Осмаков број 9
Работно време: 8.00-16.00 Понеделник - Петок

Магнетен пајак

600.00 ден

Категорија: Product ID: 3164

Опис

Магнетен апликатор  за правилно држење на телото (поддршка)

ЦЕЛ: Магнетната потпора за држење на телото е направена со помош на нови еластични материјали за одржување на грбот во правилна положба, како и магнетоеластични плочи направени со помош на специјална технологија. Овие еластомагнети се безбедни за ракување и немаат штетни ефекти врз луѓето. Напротив, стана очигледно дека има позитивно влијание на статичките магнетни полиња врз здравјето на луѓето. Предложената структура за поддршка обезбедува корекција на држењето на телото. 12 магнети се поставени во ‘рбетот и лумбалниот предел и дејствуваат конкретно на овие области. Дизајнот на ременот е погоден и за жени и за мажи.

Технички спецификации Магнетниот апликатор за правилно држење на телото  помага да се ублажи болката и да се поправи лошото држење на телото. Непречено ги повлекува рамената наназад, што ви овозможува да ги држите вратот и главата исправени, како резултат на што грбот се исправа. Магнетниот апликатор е лесен за употреба и не создава непријатност. Неговиот лесен дизајн овозможува да се носи под облеката. Внатре, на посебен начин се сместени 12 магнети со индукција од 35 mT, кои влијаат на ‘рбетот и лумбалниот предел. Дејството на магнетите (магнетна индукција) помага во ублажување на едемот, обновување на нервниот и кардиоваскуларниот систем, зголемување на циркулацијата на крвта, релаксирање на мускулите и намалување на болката.

Големини: S (40-42), M (42-44), L (46-48), XL (50-52), XXL (54-56) Задолжително наведете ги димензиите при нарачката!

Начин на употреба: Меките ремени ставете ги преку рамо, како да ставате ранец; носете го ременот со магнети кон вашето тело. Повлечете ги ремените нежно околу половината и залепете ги. Доколку е потребно,  прилагодете го појасот. Носете го појасот кога работите, кога пешачите, кога вежбате, каде било! Појасот е невидлив под облеката и никој нема да примети дека го носите.

КОНТРАИНДИКАЦИИ: Индивидуален магнетен имунитет, бременост.

Коментари

Се уште нема коментари.

Бидете прв кој што ќе даде оценка “Магнетен пајак”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.