МагКомбо-Магнезиум Комплекс Капсули – Киберг
Close
Лазо Осмаков број 9
Работно време: 8.00-16.00 Понеделник - Петок

МагКомбо-Магнезиум Комплекс Капсули

385.00 ден

Опис

MAG COMBO   – MAGNEZIUM COMPLEX

КОНЦЕНТРИРАН ЧИСТ МАГНЕЗИУМ

во согласност со препораките за дневен внес

 

МАКСИМАЛНА АПСОРПЦИЈА

маслен раствор за целосна апсорпција

 

САМО 1 КАПСУЛА НА ДЕН

ги покрива потребите

КОГА МИ ТРЕБА

MagCombo?

 

Кога ќе потрошите многу магнезиум. Ова се случува ако сте:

под стрес

вежбање

бремена

доење

во менопауза

или пушиш и пиеш

 

 

Обезбедувајќи ги потребните дози на концентриран чист магнезиум, MagCombo (Магнезиумски комплекс) го компензира недостигот на корисни материи и брзо ги отстранува поплаките.

СОСТАВ на препорачана доза за дневен прием од 1 капсула (%ХРВ):

  • Магнезиум -185 mg (49%)
  • Витамин Ц – 40 mg (50%)
  • Витамин Б6 – 1 mg (71%)
  • Витамин Б2- 1 mg (71%)
  • Витамин Б12 – 2,4 mg (96%)

 

 

Ја подобрува мускулната функција

 

MagComboK одржува нормални мускулни контракции и има релаксирачки ефект врз мускулите. Тоа помага да се обноват клетките и мускулните влакна. Помага во обновувањето на клетките и мускулните влакна.

Обезбедува целосен сон.

MagComboK им помага на нервните импулси правилно да течат во телото и ја регулира неговата реактивност на надворешни фактори (иританси). Тие му олеснуваат на мозокот да премине од режим на работа во одмор, обезбедувајќи длабок и квалитетен сон.

Го неутрализира стресот. MagComboK има корисен ефект врз нервниот систем, влијаејќи на појавата на анксиозност, нервоза и раздразливост, отклучена од стресот. Го зголемува тонот. Поради својата концентрирана формула на корисни материи кои го подобруваат метаболизмот и производството на енергија, MagComboK успешно се бори со чувството на замор и замор. Го подобрува тонот и го подобрува здравјето.

Коментари

Се уште нема коментари.

Бидете прв кој што ќе даде оценка “МагКомбо-Магнезиум Комплекс Капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.